Справа № 2а-442/2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський місцевий суд
в складі : головуючої - судді Антоняк Т.М.
при секретарі Бабій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про зобов"язання включити премію при перерахунку призначеної пенсії, суд -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду в місті Івано-Франківську про зобов'язання включити в перерахунок пенсії з 01 квітня 2006року щомісячну премію виплачену в міському центрі зайнятості в сумі 115грн 38коп .
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав з підстав, вказаних в позовній заяві. Суду пояснив, що відповідачем при проведенні перерахунку пенсії згідно Постанови КМУ " Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" від 9 березня 2006 p. N 268 неправомірно не включено до заробітку з якого перераховувалася пенсія премію, яка була виплачена працівникам міського центру зайнятості за квітень 2006 року. Виплата премії в травні місяці в даному випадку на включення не впливає, оскільки премія була нарахована за підсумками роботи за квітень. Просить позов задоволити.
Представники відповідача за довіреностями Остафійчук М.В. та Масик Г.І. щодо задоволення позову заперечили, суду пояснили, що на виконання Постанови КМУ Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від від 9 березня 2006 p. N 268 у квітні 2006 року державним службовцям дійсно підлягав проведенню перерахунок пенсії на підставі довідки за місцем роботи за відповідною посадою працюючого державного службовця. Як встановлено первіркою ПФУ нарахування проводилось за підсумками роботи з заробітної плати за посадою на момент виникнення права на перерахунок, а тому не може бути включена до заробітку з якого проводився перерахунок за вказаний позивачем період. Просять в задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, з'ясувавши таким чином фактичні її обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію згідно ЗУ „ Про державну службу".
У зв"язку з введененням в дію Постанови КМУ "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" від 9 березня 2006 p. N 268 позивач подав відповідачу для перерахунку пенсії довідку міського центру зайнятості про заробіток заступника начальника відділу Івано-
Франківського міського центру зайнятості від 29.01.06р. за № МЦ-245/01-12/04 з окладом 710грн 00коп та премію в розмірі 16,25% посадового окладу в сумі 115 грн 38 коп.
Постановою КМУ Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від від 9 березня 2006 p. N 268 затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців органів державної влади за наслідком чого збільшено заробіток працюючих державних службовців.
Пунктами 6 та 8 Постанови визначено, що преміювання керівників органів виконавчої влади, органів прокуратури, урядових органів державного управління та інших органів, їх заступників, встановлення їм надбавок, передбачених цією постановою, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці.Здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 р. - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці. Рішення про зазначені виплати приймається органом вищого рівня. Видатки, пов'язані з набранням чинності цією постановою, здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання відповідних органів.
Згідно п.15 Постанови умови оплати праці, затверджені цією постановою, застосовуються з 1 січня 2006 р.
Згідно п.п.4,5 Постанови КМУ Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії № 865 від 31 травня 2000 р. у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається , зокрема, - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Як вбачається з матеріалів справи, право на перерахунок у позивача виникло з 01.04.06р., відповідно, заробіток даного місяця є визначальним для перерахунку пенсії.
Як вбачається з довідки Івано-Франківського міського центру зайнятості 29.01.06р. за № МЦ-245/01-12/04 середній розмір премії за загальними результатами роботи за квітень 2006 року за заступника начальника відділу міського центру зайнятості склав 16,25% від посадового окладу, тобто така премія підлягала включенню до заробітку за квітень 2006 року ,з якого перераховувалася пенсія.
Відповідач прийшов до хибного висновку, що внаслідок виплати премії в травні 2006 року, така не підлягає включенню, оскільки як вбачається з наведених доказів така була нарахована в квітні та включена до відомостей персоніфікованого обліку за квітень 2006 року. Твердження відповідача, що така нарахована була і в лютому 2006 року доказами не підтверджено.
Враховуючи вищенаведене, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, п.п. 1,6,8,15 Постанови КМУ Про упорядкування структури та умов оплати
праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від від 9 березня 2006 p. N 268 ст.ст. 159,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про зобов"язання включити премію в сумі 115 грн 38 коп. при перерахунку призначеної пенсії задоволити.
Зобов"язати Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську провести перерахунок пенсії позивачу згідно Постанови КМУ "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" від 9 березня 2006 p. N 268 та включити до заробітку з якого перераховувалася пенсія, суму премії з 01 квітня 2006року в розмірі 16,25% від посадового окладу за посадами заступника начальника відділу міського центру зайнятості, згідно довідки Івано-Франіквського міського центру зайнятості від 29.01.06р. за № МЦ-245/01-12/04 в сумі 115 грн 38 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду (79018,м.Львів,вул.Чоловського,2). Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі,відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.