Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
06 квітня 2011 р. № 2-а- 1842/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Горшкової О.О., при секретарі –Гетьман Н.В., за участі представника позивача –ОСОБА_1, представник відповідача –не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Колективного підприємства "Близнюківський райагробуд" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Харківське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з позовом до Колективного підприємства «Близнюківський райагробуд», в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 466,14 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований у Лозівській міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності 12.05.2003р. Відповідно до останнього наданого відповідачем звіту по формі Ф4-ФСС з ТВП за 2007 рік станом на 01.01.2011 року відповідач має заборгованість перед Фондом у розмірі 466,14 грн. Станом на теперішній час заборгованість відповідачем добровільно не сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила їх задовольнити.
Представник відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно картки страхувальника Колективне підприємство «Близнюківський райагробуд»зареєстроване у Лозівській міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності 12.05.2003р. та має персональний код страхувальника –630910000238.
Відповідно до п.п.2 п.2 ст. 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” №2240-ІІІ від 18.01.2001р. страхувальник зобов'язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок та строки сплати страхових внесків визначаються статтею 23 Закону України № 2240. Відповідно цієї норми страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати. Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
Згідно ст.30 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” та Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. № 16, страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню та/або відображає суми цих фінансових санкцій у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП. За несвоєчасність сплати страхувальником страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальника було взято на облік. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Підпунктом 4.4 Інструкції №16 від 26.06.2001р. “Про затвердження Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду” встановлено, що несплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Відповідно до останнього наданого відповідачем звіту по формі Ф4-ФСС з ТВП за 2007 рік станом на 18.01.2008 року відповідач мав заборгованість до Фонду у розмірі 466,14 грн. Строк сплати заборгованості минув, але недоїмка до цього часу відповідачем не сплачена.
Таким чином заборгованість відповідача складає 466,14 грн. Дана заборгованість підтверджується відповідачем у звіті по формі Ф4-ФСС з ТВП за 2007 рік, за підписом посадової особи підприємства.
Суд зазначає, що відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року 2464-VI стягнення заборгованості із сплати суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення заборгованості в сумі 466,14 грн. нормативно і документально обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Колективного підприємства «Близнюківський райагробуд»про стягнення заборгованості-задовольнити в повному обсязі
Стягнути з Колективного підприємства «Близнюківський райагробуд»(64801, Харківська обл., смт. Близнюки, вул.Комсомольська, буд. 5, код 03586992) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Палац праці, 3-й під'їзд, 4 поверх, пл. Конституції, м. Харків, 61200, р/р 37171200800020 в Головному управлінні Державного Казначейства України в Харківській області, МФО 851011, код 21224442) прострочену заборгованість в розмірі 446 (чотириста сорок шість) грн. 14 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 12 квітня 2011 року.
Суддя Горшкова О.О.