Судове рішення #1525599

.                                                                         

Справа № 2-96/2008 року.

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

     15 січня 2008 року.   Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:                                                         

                  головуючого судді - Ємчук В.Е.

                  при секретарі - Орос С.Ю.

                  з участю представника позивача Ткач О.І.

                  відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рахів справу за позовом

 

ВАТ ЕК  „Закарпаттяобленерго” в особі Рахівського РЕМ

 до

ОСОБА_1

про стягнення  шкоди

 

В С Т А Н О В И В:

 

      ВАТ ЕК „Закарпаттяобленерго” в особі Рахівського РЕМ заклало позов до ОСОБА_1  про стягнення 200 гривень 55 копійок шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження пломби державної перевірки, чим відповідно і завдано збитки Рахівському РЕМ.

      Представник позивача Ткач О.І. позовні вимоги підтримала повністю та пояснила, що при проведенні перевірки працівниками Рахівського РЕМ 31 серпня 2007 року,  в житловому АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1  виявлено пошкодженя пломб дерперевірки. Факт виявлення вказаного порушення відображено в Акті № 10192 від 31 серпня 2007 року, складеному згідно з вимогами п.53 Правил представниками Рахівського РЕМ. Виявлене порушення споживачем ОСОБА_1не заперечувалося про що свідчить його підпис в акті. 06 вересня 2007 року на засіданні комісії з розгляду актів про порушення в приміщенні енергозбуту Рахівського РЕМ було проведено нарахування по акту. Комісією було прийнято рішення про проведення нарахування відповідно до методики за період вказаний в акті  по договірній величині 2 кВт та тривалістю використання електропроводки  24 години на добу та  коефіцієнта використання. На підставі розрахунку згідно з Методикою обчислення розміру  відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем правил Рахівським РЕМ нараховано, що за період з 31.05.2007 року по 31.08.2007 року, тобто за 93 дні недообліковано 1071 кВт електроенергії, що складає суму - 200 гривень  55 копійок. Рахунок споживачу надіслано поштою. В добровільному порядку відповідач  завдані збитки енергопостачальній організації відшкодовувати  не бажає.

            Покликаючись на вказані обставини  просить стягнути з відповідача ОСОБА_1заподіяну шкоду в повному обсязі в розмірі 200 гривень 55 копійок,  витрати, понесені при подачі позову до суду в сумі 51 гривні судового збору  та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

            Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені представником позивача вимоги не визнав та пояснив суду, що йому дійсно належить житловий АДРЕСА_1  однак працівником РЕМ при проведенні перевірки  оформлено акт про порушення „Правил користування електричною енергією для населення” в якому порушенням зазначено неясний відтиск пошкоджену пломбу держповірки та який він особисто підписав. На засіданні Комісії з розгляду Актів про порушення 06 вересня 2007 року був присутній особисто. При цьому виконуючий обов'язки начальника Рахівського РЕМ Фекете Б.І.,  запропонував йому заплатити 100 гривень за те, щоб не направляти  складений у відношенні нього Акт про порушення „ Правил користування електричною енергією” на розгляд суду. В той час коли він заперечив свою вину у скоєнні порушення, стверджуючи, що пломби державної перевірки встановлювали працівники РЕМ і він ніколи не пошкоджував їх. З таких мотивів  вважає позов безпідставним та просить відмовити в задоволенні позову.       

            Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.  

            В матеріалах справи міститься акт № 10192 від 31 серпня 2007 року про порушення „Правил користування електричною енергією для населення”  складений працівником Рахівського РЕМ ОСОБА_2 Вказаний акт  підписаний  споживачем ОСОБА_1.

         У відповідності до ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які  посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

         Обставини, які підтверджують вимоги і заперечення сторін, доводяться належними доказами. Відповідно до ч.1 ст. 59 ЦПК України,  суд не може брати до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

            Так, в судовому засіданні об'єктивно встановлено, що  між сторонами, а саме позивачем ВАТ „Закарпаттяобленерго” в особі Рахівського РЕМ  та відповідачем   ОСОБА_1 не укладено договір, а отже не існують правовідносини з приводу постачання та споживання  електричної енергії, які регулюються Законом України „Про електроенергетику”, Цивільним Кодексом України, „Правилами” затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року, „Методикою”, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року.

               Відповідно до пункту 53 Правил користування електричною енергією для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником - енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису, в акті робиться відмітка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

         Оскільки  акт складений та  підписаний лише одним представником позивача - ОСОБА_2, він не може бути визнаним дійсним і є неналежним доказом.

            Судом не знайдено доказів, що у будинку відповідача пошкоджені пломби  держповірки, оскільки представник позивача не довела суду  підставність заявленого позову, а відповідач заперечує позов, тому в позові слід відмовити .  

            Відповідно до ст. 88 ЦПК України вимоги представника позивача щодо відшкодування судових витрат задоволенню не підлягають, оскільки  в їх позові відмовлено.

Керуючись ст.ст.10,58,60,88, 209,212,213,217 ЦПК України,  суд -

 

В И Р І Ш И В:

 

Відмовити  ВАТ ЕК „Закарпаттяобленерго” в особі Рахівського РЕМ в задоволенні позовних вимог  про стягнення шкоди  з ОСОБА_1в сумі 200 гривень 55 копійок.

Судові витрати віднести  за рахунок позивача.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                                                              Суддя:  В.Е. Ємчук

З оригіналом вірно

Суддя Рахівського районного суду:                                                        В.Е. Ємчук

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація