Судове рішення #1531055
Справа № 2-1210/2007 рік

Справа № 2-1210/2007 рік

РІШЕННЯ

 Іменем   України

01 червня 2007 року           Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                       судді Кашперської Т.Ц.,

при секретарі                      Зозуля Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради про виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, -

встановив:

В квітні 2007 року позивач звернулася до суду із позовом про виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності. В позові посилалась на те, що згідно розпорядження Ірпінської міської ради від 30.03.2001 року № 51 її сім'ї у складі двох осіб була передана у спільну власність АДРЕСА_1, відповідно до свідоцтва про право власності на житло зазначена квартира належала їй та ОСОБА_2, із яким вона перебувала в шлюбі з 05.08.1980 року. Вказувала на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловік ОСОБА_2 помер, після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно, а саме на 1/4 частину вищезазначеної квартири; вона відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України прийняла спадщину, але не може отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки не визначена частка спадкодавця в праві власності на квартиру. В зв'язку із викладеними обставинами просила виділити частку із майна, що є у спільній сумісній власності - квартирі АДРЕСА_1 та визнати, що в квартирі ОСОБА_2 належала 1/4 частина на момент його смерті.

В судовому засіданні позивач заявлений позов підтримала, підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, направив до суду листа з проханням розглядати справу у відсутності представника Бучанської міської ради, даний позов визнав, про що зазначив у листі.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

Так, в судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на житло № 178, виданого 10.04.2001 року виконавчим комітетом Ірпінської міської ради на підставі розпорядження від 30.03.2001 року № 51, на праві спільної сумісної власності позивачу та її чоловіку ОСОБА_2 належала квартира АДРЕСА_1 (а. с. 6, 7).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а. с. 9), після його смерті відкрилась спадщина на належну спадкодавцю на праві власності частку квартири за вказаною адресою.

Отримати в Ірпінській міський державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину позивач не має змоги, оскільки в свідоцтві про право власності на квартиру не визначені частки кожного із співвласників.

Відповідно до ст. 368 ЦК України, спільна власність двох і більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

 

2

Відповідно до ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників в праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ним, законом або рішенням суду.

Судом під час розгляду справи було встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належала на праві спільної сумісної власності позивачу та ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на житло № 178, виданого 10.04.2001 року виконавчим комітетом Ірпінської міської ради на підставі розпорядження від 30.03.2001 року № 51.

Оскільки учасники спільної сумісної власності отримали квартиру на підставі Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду", володіли та користувалися нею в рівних частках, суд визначає, що частки кожного із співвласників становлять по 1/2 частині вищезазначеної квартири.

Таким чином, суд задовольняє заявлені позивачем позовні вимоги.

На підставі ст. ст. 355, 356, 357, 368, 370 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до Бучанської міської ради про виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності задовольнити.

Виділити частку із майна, що є у спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 та визначити, що частка померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 становить 1/2 частину даної квартири.

Копію рішення направити відповідачу для відома.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя            Т.Ц.Кашперська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація