Судове рішення #1532719
Справа № 2-542/2007 рік

Справа № 2-542/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

10 травня 2007 року                                                                                                    м.Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді Лицура І.М.,

секретаря - Бойків В.П.,

з участю адвоката - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому .судовому засіданні в приміщенні суду в місті в м.Долині справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на житло,-

встановив :

Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати відповідачку ОСОБА_3 такою, що втратила право на житло - квартиру АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивує тим, що 1988 році він з сім'єю в складі чотирьох чоловік: дружини ОСОБА_3 та двох їхніх синів, вселились в квартиру АДРЕСА_1. На даний час в цій квартирі він проживає разом з сином ОСОБА_4, невісткою ОСОБА_5 та двома онуками - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. Відповідачка перебуває з ним в шлюбі, зареєстрованому 08 вересня 1973 року, хоча з лютого місяця 2000 року вони разом не проживають. В той час відповідачка забрала своє майно і особисті речі та перейшла проживати у власний будинок в с.Мала Тур»я Долинського району і від тоді у вказаній квартирі не проживає, а тільки формально зареєстрована в ній, що створює йому додаткові незручності.

Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав повністю, зіславшись на вищевикладені обставини, просив позов задоволити, визнати відповідачку ОСОБА_3 такою, що втратила право на житло - квартиру АДРЕСА_1, оскільки вона більше семи років без поважних причин в цій квартирі не проживає.

відповідачка в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву в якій вказала, що з позовом згідна і не заперечує щодо розгляду справи у її відсутності.

Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно ст. 71 ч.І ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно ст. 107 ч.2 ЖК-України, якщо у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту.або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Довідка НОМЕР_1 від 06.03.2007 року, видана Долинським житлово-ремонтним експлуатаційним підприємством (а.с. 7), підтверджує, що в квартирі позивача в АДРЕСА_1 крім нього також

 

зареєстрована відповідачка -ОСОБА_3 і його син ОСОБА_4 зі своєю сім»єю.

Згідно договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій НОМЕР_2 від 21.12.ІНФОРМАЦІЯ_2 року, позивач ОСОБА_2 є квартиронаймачем житлового приміщення в АДРЕСА_1.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_3 більше семі|і років" не проживає у вищевказаній квартирі, а забрала свої речі і виїхала на постійне проживання до іншого населеного пункту - с.Мала Тур»я Долинського району Івано-Франківської області, про що ствердив позивач.

Даний факт підтвердили в судовому засіданні свідки: ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_4

Як вбачається з акту комісії Долинського ЖРЕП від 24.03.2007 року, відповідачка ОСОБА_3, не проживає в спірній квартирі по АДРЕСА_1 з 2000 року.

При таких обставинах суд приходить до висновку, що оскільки відповідачка ОСОБА_3 виїхала на постійне місце проживання до іншого населеного пункту та більше семи років не проживає в квартирі за АДРЕСА_1, наймачем якої є позивач ОСОБА_2, слід визнати її такою, що втратила право користування даним жилим приміщенням.

Питання судових витрат суд вирішує згідно зі ст. 88 ЦПК України.

Йа підставі викладеного, ст.ст. 71 ч.І, 107 ч.2,  163 ЖК України, керуючись.ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-

РІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати ОСОБА_3 такою, що втратила право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання

заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не

було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але якщо

апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної

сили після закінчення цього строку.                                                                                                       

Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація