Справа №2-1379/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2007 року Новомосковськ™ міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого Кислого М.М.
при секретарі Булавінової Є.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, треті особи - ОСОБА_2, Новомосковська державна нотаріальна контора, про виділення частки у спільному майні та визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача в якому просить виділити частку у спільному майні та визнати за нею право власності на 1А квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті її батька ОСОБА_3.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка стверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3.
Після смерті її батька залишилось спадкове майно - належна йому частка квартири АДРЕСА_1
Заяву про прийняття спадщини вона подала в шестимісячний строк до Ново московської державної нотаріальної контори.
Дружина батька, її мати ОСОБА_2, 03.10.2006 року подала до нотаріальної контори заяву про відмову від спадщини після померлого її чоловіка ОСОБА_3 на її користь.
Позивачка звернулася у встановлений строк до нотаріальної контори для оформлення спадщини, таким чином прийнявши її. Однак при зверненні до Ново московської державної нотаріальної контори їй було відмовлено в оформленні спадщини, оскільки не виділена частка померлого у спільному майні, тому вона звернулася до суду з даним позовом.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить виділити частку у спільному майні та визнати за нею право власності на Ул частину квартири, яка належала батьку, в порядку спадкування за законом, після смерті свого батька.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надавши до суду лист в яких визнав позовні вимоги в повному обсязі, та просить суд розглянути справу за його відсутності (а.с.14).
Третя особа ОСОБА_2, в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Новомосковська державна нотаріальна контора залучена також до справи в якості третьої особи, однак представник в судове засідання не з'явилася, надавши суду листа в якому позовні вимоги визнав в повному обсязі та прохає суд слухати справу без його участі (а.с.21).
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи дійшов до наступного.
Згідно з свідоцтвом про право власності на житло ОСОБА_3 та ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_1, (а.с.7).
Третя особа ОСОБА_2 є дружиною померлого ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.5), і є спадкоємцем, який прийняв спадщину, оскільки згідно зі ст. 1261 ЦК України, - у першу чергу право спадкування за законом мають діти спадкодавця і той з подружжя, який його пережив.
В судовому засіданні встановлено, що в померлого є дружина, яка відмовилась від спадщини після смерті свого чоловіка ОСОБА_3 на користь позивачки, що підтверджується листом нотаріальної контори (а.с.19), окрім того позивачка є
єдиним спадкоємцем, згідно з вищевказаною ст. 1261 ЦК України. Вона прийняла спадщину після смерті свого батька, але Новомосковська державна нотаріальна контора не може видати свідоцтво про право власності на 14 частину квартири, оскільки не виділена ( не визначена) частка померлого у спільному майні, (а.с.12).
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності згідно зі ст. 370 ЦК України, а спадкодавець мав право власності на вказану квартиру.
Керуючись ст.ст. 15,30,202,203 ЦПК України, ст.ст. 370,1261 ЦК України,-
ВИРІШИВ:
Виділити в спільному сумісному майні - в квартирі АДРЕСА_1 частку ОСОБА_3 в розмірі 14 частини.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на !4 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в наступному порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після надання заяви про апеляційне оскарження.