УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-22701/11 Головуючий в 1 інстанції - Шум Л.І.
Категорія 79 ( 2 ) Доповідач – Братіщева Л.А.
У Х В А Л А
Іменем України
«20» квітня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Братіщевої Л.А.
суддів: Савіної Г.О., Турік В.П.
при секретарі: Євтодій К.С.
за участю: представника заявника КП ЖЕО №31 – Коваленко Романа Анатолійовича
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 24 січня 2011 року по справі за заявою КП ЖЕО №31 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 суми заборгованості, -
В С Т А Н О В И Л А :
У жовтні 2010 року заявник КП ЖЕО №31 звернулося із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги із ОСОБА_2 в сумі 734,88грн
25 жовтня 2010 року Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу видав судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_2 на користь КП ЖЕО №31 заборгованість за надані комунальні послуги в сумі 734,88грн.
Не погодившись із судовим наказом боржники звернувся із заявою про скасування цього наказу.
Ухвалою суду від 24 січня 2011 року ОСОБА_2 відмовлено у задоволенні заяви про скасування судового наказу.
В апеляційній скарзі боржник ставить питання про скасування ухвали від 24.01.2011р. з тих підстав, що оскаржувана ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права. Так, заява про скасування судового наказу розглядалась в судовому засіданні без його участі, оскільки повідомлення про розгляд заяви на 24.01.2011р. ним було отримано лише 25.01.2011р.; боржник вважає, що існує спір про право, оскільки між заявником і боржником не існує договірних правовідносин.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу від 24 січня 2011 року про відмову ОСОБА_2 у задоволенні заяви про скасування судового наказу, суд першої інстанції керувався ст. 105-1 ЦПК України та виходив із недоцільності скасування судового наказу, оскільки відсутність договору про надання послуг стягувачем не є підставою для скасування судового наказу.
Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст. 105 ЦПК України боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
Частина 5 ст. 105-1 ЦПК України передбачає направлення боржнику копії ухвали про прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду не пізніше наступного дня з дня її постановлення. Разом з копією ухвали стягувачу та боржнику надсилається повідомлення про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, а стягувачу надсилається також копія такої заяви та додатних до неї документів.
Як вбачається з матеріалів справи, 25 жовтня 2010 року Жовтневим районним судом м. Кривого Рогу видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 на користь КП ЖЕО №31 заборгованість в розмірі 734,88грн.
11 січня 2011 року боржник звернувся із заявою про скасування судового наказу, яка ухвалою судді від 13 січня 2011 року прийнята до розгляду і розгляд зазначеної заяви призначено до розгляду на 24 січня 2011 року.
Постановляючи ухвалу від 24 січня 2011 року суд першої інстанції зазначив, що боржником не повідомлено суду причини неявки в судове засідання і клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Частина 6 ст. 105-1 ЦПК України передбачає розгляд справи за відсутності осіб, але якщо вони належним чином повідомлені про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу.
Однак дані про належне повідомлення боржника ОСОБА_2 про час розгляду справи, в матеріалах справи відсутні, а супровідний лист на а.с. 15 не має вихідного номеру та дати відправлення і не є підтвердженням про повідомлення ОСОБА_2 про час розгляду його заяви про скасування судового наказу.
Таким чином, колегія вважає, що суд першої інстанції не виконав вимоги ч.5 ст. 105-1 ЦПК України щодо направлення наступного дня копії ухвали про прийняття заяви до розгляду та повідомлення про час і місце розгляду заяви, що позбавило боржника ОСОБА_2 надавати пояснення і докази під час розгляду його заяви про скасування судового наказу, що є порушенням процесуального права.
З вищевказаних обставин апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвала суду - скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для подальшого розгляду.
Керуючись ст. ст. 303, 307, п. 4 ч. 1 ст. 311, 313 - 315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – задовольнити частково.
Ухвалу Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 24 січня 2011 року – скасувати.
Справу направити до суду першої інстанції для подальшого розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: