Справа № 1-278 2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2007 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області в складі: головуючого - судді Паламарчука М. С. , при секретарі Шаповал І.Ф., за участю прокурора Петрова І.М. , захисників ОСОБА_1, ОСОБА_2, розглянувши в відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця м. Олександрії Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, неодруженого, учня ПТУ № 7, не працюючого, мешкає в АДРЕСА_1, зареєстрованого по АДРЕСА_2, несудимого, за статтею 186 ч. 2 КК України;
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця м. Олександрії Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, неодруженого, несудимого, учня Олександрійського аграрного ліцею, мешкає в АДРЕСА_2 за статтею 186 ч. 2 КК України;
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Кременчук Полтавської обл., українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, неодруженого, зі слів працює за договором на АЗС № 3 і навчається в Олександрійському аграрному технікумі, призовника, несудимого, проживаючого в АДРЕСА_3, за статтею 186 ч. 2 КК України;
встановив:
12.09.2006 р. близько 24.00 год. ОСОБА_3., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за попередньою змовою біля будинку № 3 на площі Леніна в м. Олександрії наздогнали ОСОБА_6, звалили його на землю, нанесли йому кілька ударів руками по різних частинах тіла, утримували за кінцівки та тулуб, чим заподіяли легкі тілесні ушкодження в вигляді синців лівого плеча та лівого коліна, після чого відкрито викрали у потерпілого мобільний телефон марки «Самсунг X 700» (вартістю 1246, 52 грн.) зі стартовим пакетом оператора мобільного зв'язку «Джине», на рахунку якого було 5 грн., гаманець (18 грн.) з грішми в сумі 45 грн. З викраденим з місця вчинення злочину зникли, заподіявши потерпілому матеріальну шкоду на суму 1314, 52 грн.
Допитані в судовому засіданні підсудні підтвердили вчинення злочину при наведених обставинах, пояснили, що злочин запропонував здійснити ОСОБА_3., який перед цим випив пива.
Після роз'яснення положень ст. 299 КПК України, сторони погодилися не досліджувати докази щодо фактичних обставин справи, тому суд вважає вину підсудних доведеною повністю.
їхні дії необхідно кваліфікувати за ч. 2 ст. 186 КК України, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
При призначенні покарання необхідно враховувати, що вчинений злочин відноситься до категорії тяжких, мобільний телефон повернуто потерпілому.
Обставинами, які пом'якшують покарання, суд визнає для всіх підсудних щире каяття і добровільне відшкодування шкоди, а для ОСОБА_3 і ОСОБА_4. - також здійснення злочину в неповнолітньому віці.
Обставиною, яка обтяжує покарання ОСОБА_3, суд визнає вчинення ним злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Всі підсудні не судимі, навчаються, неодружені, характеризуються позитивно.
ОСОБА_3. проживає з матір'ю - інвалідом 3 групи, інші підсудні проживають в повних сім'ях.
З врахуванням наведеного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудних можливі при призначенні їм покарання в вигляді позбавлення волі з випробуванням.
Цивільний позов та судові витрати по справі відсутні.
Мобільний телефон повернуто потерпілому. Інші речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд
присудив:
ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнати винними і призначити покарання за ч. 2 ст. 186 КК України по 4 (чотири) роки позбавлення волі кожному.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України, а відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_4. і ст. 104 КК України, звільнити засуджених від відбування призначеного покарання, якщо вони протягом 1 (одного) року 6 (шести) місяців не вчинять нового злочину і виконають покладені на них обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжними заходами на апеляційний період залишити підписки про невиїзд.
На вирок суду протягом 15 діб з моменту його проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської обл. через Олександрійський міськрайонний суд.