Судове рішення #1536283
Справа № 2-109

Справа № 2-109

2008  року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е  М  У К Р А Ї Н И

 

             24 січня 2008 року  Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :

                            головуючого судді Приліпка В.М.

при секретарі Петренко О.Г.

          розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районного суду  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

         Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру. Вона вказує на те, що 20 квітня 2000 року між нею та відповідачкою, в інтересах якої по довіреності від 17 квітня 2000 року діяла ОСОБА_3, була укладена угода купівлі-продажу нерухомості. Згідно цієї угоди ОСОБА_2 продала, а позивачка ОСОБА_1 купила квартиру АДРЕСА_1 в м.Бахмач. Вказаний договір зареєстровано на Товарній біржі «Українська». На підставі даної угоди відбувається реєстрація права власності квартири за позивачкою в комунальному підприємстві Прилуцького міжміського бюро  технічної інвентаризації, але вона не може в повній мірі здійснити це право власності, оскільки договір не був нотаріально посвідчений. Позивачка змушена звертатися до суду.

      В судове засідання позивачка не з»явилася але надала суду заяву в якій просить справу розглянути у її відсутність, позов підтримує.

      Відповідачка в судове засідання не з»явилася. Про причини неявки суд не повідомила.

        Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

         Згідно договору купівлі-продажу нерухомості від 20.04.2000 року ОСОБА_2 продала ОСОБА_1 квартиру АДРЕСА_1 (згідно копії рішення Бахмацької міської ради 20 сесії від 12 червня 2001 року 23 скликання АДРЕСА_1 перейменована АДРЕСА_2) в м.Бахмачі за 5600 грн. Це підтверджується договором купівлі-продажу нерухомості від 20.04.2000 року зареєстрованого на Український товарній біржі.

                Згідно ЦК України (1963 року), норми якого діяли в квітні 2000 року, тобто на момент виникнення правовідносин між сторонами, договір купівлі-продажу нежитлової будівлі не потребував обв»язкового нотаріального посвідчення.

        Ст.657 ЦК України (2004 року) вказує, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартир) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

        Згідно ч.2 ст.47 ЦК України (1963 року) якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною.

        Відповідно до ст.220  Цивільного кодексу України (2004 року) «якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається».

      Відповідно до ст.328 ЦК України «право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом». 

        В позовній заяві позивачка вказала, що між нею та продавцем квартири з моменту купівлі-продажу квартири не виникало спору. Вона розрахувалась за об»єкт нерухомості в момент виконання біржової операції.

        Керуючись ст.47 ЦК України (1963 року), ст.ст. 220, 328, 655, 657 ЦК України (2004 року), ст.ст. 10, 60, 61, 174, 212-215, 224-233 ЦПК України, суд, -                                                              

 

                                                                       В И Р І Ш И В :

 

            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру - задовольнити.          

           Визнати правочин купівлі-продажу квартири, яка розташована в м.Бахмач, Чернігівської області АДРЕСА_1 від 20 квітня 2000 року укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, таким, що відбувся.

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                        Приліпко В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація