Судове рішення #15372447

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №  2-а-2340/10/0212                                                   

Головуючий у 1-й інстанції: Матохнюк Д.Б.    

Суддя-доповідач:  Кузьмишин В. М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2011 року                                                                                          м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді:  Кузьмишин Віталій Миколайович

суддів:  Мельник-Томенко Жанна Миколаївна,  Залімський Ігор Геннадійович

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

21 вересня 2010 року до Ленінського районного суду м. Вінниці звернулась ОСОБА_2 з позовом до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії.

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 16.11.2010 року позов задоволено: визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням показника середньої заробітної плати 2007 року; зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі  м. Вінниці здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням показника середньої заробітної плати 2009 року починаючи з 01.04.2010 року.

Не погоджуючись з постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 16.11.2010 року, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати дану постанову, та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2.

Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи. 05.04.2011 року за вх. № 1917 до суду надійшла заява від ОСОБА_2 в якій позивач просить провести розгляд справи за її відсутності. Враховуючи дану обставину а також те, що  судом участь сторін в судовому засіданні не визнавалась обов'язковою, колегія суддів прийшла до висновку щодо можливості апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи, ОСОБА_2 з 23.03.2008 року отримує пенсію за віком. Після призначення пенсії позивач продовжувала працювати. В березні 2010 року ОСОБА_2 написала заяву про перерахунок пенсії по зарплаті і стажу і надала всі необхідні документи. Відповідно до заяви позивача було проведено черговий перерахунок пенсії з більшого заробітку. При цьому було безпідставно зменшено розмір пенсії шляхом застосування середнього показника заробітної плати по Україні за 2007 рік всупереч нормам п. 4 ст. 42 та п. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування" та підпункту 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції враховуючи положення ч. 4.ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування" визнав що відповідач мав провести перерахунок пенсії позивачу за показником середньої заробітної плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, а не за 2007 рік.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суд першої інстанції.

Дійсно, згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України від 09.07.2003 року №1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої ст. 40 цього Закону.  

Зміни, що були внесені підпунктом "б" підпункту 10 п. 35 розділу II Закону України від 28.12.2007 року №107-ІV визнано такими, що не відповідають конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008.

Разом з тим, 28 травня 2008 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", підпунктом 3 п. 11 якої передбачено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої ст. 40 Закону. Як на момент здійснення перерахунку позивачу, так і на момент розгляду справи судом дана постанова є чинною.

Отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відповідач мав провести перерахунок пенсії позивачу, за її бажанням, за показником середньої заробітної плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, а не за 2007 рік.

У зв’язку з викладеним, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Ленінського районного суду м. Вінниці від 16.11.2010р. є законною і обґрунтованою, відповідає матеріалам справи та чинному законодавству, а підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

          Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України,суд,-

У Х В А Л И В :

          Апеляційну скаргу  Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці, –залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 16.11.2010 року, –без змін.

Відповідно до ч.10 ст. 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої в скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною та оскарженню не підлягає.

          Головуючий                                        /підпис/           Кузьмишин Віталій Миколайович

          Судді                                                  /підпис/          Мельник-Томенко Жанна Миколаївна

                                                            /підпис/          Залімський Ігор Геннадійович          

З оригіналом згідно:

секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація