Судове рішення #15372481

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №  2-а-2744/10/0212                                                   

Головуючий у 1-й інстанції: Зайцев А.Ю.  

Суддя-доповідач:  Кузьмишин В. М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2011 року                                                                                                    м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді:  Кузьмишина Віталія Миколайовича

суддів:  Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,  Залімського Ігоря Геннадійовича

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного України в Ленінському районі м. Вінниці на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 17 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

у жовтні 2010 року до Ленінського районного суду м. Вінниці звернувся ОСОБА_2 з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі Вінницької області про зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію.

Постановою Ленінського районного суду м. Вінницькі від 17 листопада 2010 року позов задоволено частково.

Не погоджуючись з рішенням суду відповідач подав апеляційну скаргу, якою просить скасувати постанову Ленінського районного суду м. Вінниці, та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2.

Перевіривши матеріали справи колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, інвалідом ІІ групи захворювання, пов'язаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії, що підтверджується дублікатом посвідчення громадянина що постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_1 (а.с.4).

Листом управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі Вінницької області роз'яснено  ОСОБА_2 що перерахунок пенсії з огляду на відсутність підстав для такого перерахунку не буде проводитись, а пенсія  позивачу виплачується правильно  згідно  норм чинного законодавства (а.с. 8).

Cвоїми діями  відповідач допустив звуження змісту та обсягу прав та свобод позивача, передбачених статтею 22  Конституції України, в якій зазначено, що права і свободи людини і  громадянина,  закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не  можуть  бути скасовані. При прийнятті нових  законів  або  внесенні  змін  до  чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав  і свобод.

Відповідно до статті 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-12 від 28.02.1991 року пенсія особам віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюється у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Стаття 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" регламентує, що  особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах: 2-ої групи - 75% мінімальної пенсії за віком.

Частиною 4 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсія для осіб віднесених до 1-ої категорії інвалідів 2 групи у яких встановлений зв’язок захворювання з роботами по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, не повинна бути нижче 8 мінімальних пенсій за віком.

В силу частини 3 статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії передбачений частиною 4 статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам віднесеним до категорії 1,2,3,4. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Пунктом 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" відзначено, що мінімальний розмір пенсії по віку встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 року №8-рп/2005 справа №1-21/2005 і рішення  Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 встановлено: Закон України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-2 від 28.02.1991 року визначає основні положення про реалізації конституційного права громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи і охорону їх життя і здоров’я, оскільки відповідно до статті 50 Конституції України кожний має право на безпечну для життя і здоров’я  навколишнє середовище і на відшкодування шкоди заподіяного порушенням цього права.

Законом України №231-V від 05.10.2006 року, що набрав чинності з 31.10.2006 року внесені зміни до статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-12 від 28.02.1991 року, яким визначені основні положення реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі статті 50 Конституції України, згідно якої кожний має право на безпечну для життя і здоров’я  навколишнє середовище і на відшкодування шкоди заподіяного порушенням цього права.

На підставі наведеного  судова  колегія вважає, що суд першої інстанції  дійшов  правильного висновку, щодо задоволення заявлених вимог у спосіб, строках та межах визначених законом.

Натомість, доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального  права,  які призвели  до неправильного вирішення справи, тобто  прийнята  постанова  відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу  управління Пенсійного України в Ленінському районі м. Вінниці, –залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 17 листопада 2010 року, –без змін.

          Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

          Головуючий                                                   Кузьмишин Віталій Миколайович

          Судді                                                             Мельник-Томенко Жанна Миколаївна

                                                                      Залімський Ігор Геннадійович          

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація