Справа № 2-234-2007р.
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2007 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: судді Синиці Л.П., при секретарі Хіжняк В.Л.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
28 березня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що 28 січня 1986 року він з відповідачем вступив у шлюб. Однією сім'єю прожили двадцять років. У даному шлюбі народилася дитина - синОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який наразі є повнолітнім і проживає самостійно. Одруження виявилося невдалим, дана сім'я розпалась остаточно. Напротязі чотирьох місяців непроживають спільно: позивач у Київській області, а відповідач у м. Городище. Причиною до розірвання шлюбу слугувало те, що подружжя має різні погляди на життя, не розуміє одне одного, крім того позивач проживає з іншою жінкою, з якою має намір створити нову сім'ю. Тому, і просить суд припинити даний шлюб.
Позивач до суду подав заяву в якій просить цивільну справу до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу розглянути у його відсутності, так як проживає в іншій області та немає можливості з'явитися до суду, вказавши, що підтримує свої позовні вимоги повністю з покладенням на нього усіх витрат, пов'язаних з розлученням. Відповідач, що з'явилася до зали суду в судове засідання, просить розглядати позов без позивача, і пояснила, що з ОСОБА_1 не проживають разом більше чотирьох місяців, до цього часу чоловік їздив на роботу в іншу місцевість, де і знайшов іншу жінку та розпочав з нею фактичні шлюбні відносини. Враховуючи дану обставину, відповідач визнає позов в повному обсязі, зазначивши, що на даний час спільне господарство з позивачем не ведеться, а спільно придбаним майном поділяться самостійно, їх спільна дитина є повнолітньою, шлюб у сторін - другий.
Суд, врахувавши заяву позивача про розгляд цивільної справи за його відсутності, що узгоджується з положення ст. 158 ч.2 ЦПК України, заслухавши пояснення відповідача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і вразі неможливості примирення сторін відповідно до ст. ст. 111, 112 СК України - розривається.
Як вбачається подальше збереження сім'ї ОСОБА_1 - ОСОБА_2 не можливе, сторони не ставлять питання про примирення, що свідчить про їх небажання зберегти сім'ю, а суд невбачає для цього підстав. Так, подружжя не підтримує сімейних стосунків взагалі вже більше чотирьох місяців, а позивач перебуває у фактичних шлюбних стосунках з іншою жінкою напротязі року, і має намір створити нову сім'ю. Сторони по справі не бажають спілкуватись, уникають одне одного. Дані обставини в цілому свідчать, що шлюб між позивачем і відповідачем розпався та існує лише юридично - для виправлення цього, необхідно постановити рішення про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, адже це суперечить їх інтересам.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с. 3), ксерокопією паспорта на позивача (а.с. 4), заявою позивача про розгляд справи без його участі (а.с. 8).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 110 - 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 158 ч.2, 212, 213, 215, 294 Цивільно -процесуального Кодексу України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 28 січня 1986 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Гродищенського районного управління юстиції Черкасьокї області, актовий запис № 6.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн., звільнивши ОСОБА_2 від сплати мита.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви
про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення
його без змін.