Справа №2-104-2007р.
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2007 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: судді Синиці Л.П., при секретарі Хіжняк В.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
30 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що 17. 08. 2001 року вона з відповідачем вступила у шлюб. Від даного шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_3, який проживає зі сторонами по справі, але перебуває на її утриманні. Спільне життя з відповідачем, як подружжя, припинили через те, що відповідач зловживає спиртними напоями, не приймає участі у вихованні дитини, в нетверезому стані знущається над дітьми, особливо над старшим сином позивачки, від першого шлюбу, тому вона часто змушена ночувати з дітьми у своїх рідних, з огляду на це вона вирішила розлучитись з відповідачем. Подальше спільне життя у зареєстрованому шлюбі та збереження сім'ї неможливе. Надій на примирення немає. Син ОСОБА_3, після розірвання шлюбу, буде проживати біля матері.
У судовому засіданні позивач доводи позову підтримала в повному обсязі та вказала на те, що час, який суд давав на примирення не вирішив існуючої у сім'ї проблеми, можливо після розірвання шлюбу відповідач перегляне свої погляди на ставлення до дітей, особливо до старшої дитини від першого шлюбу; взагалі відмовиться від вживання алкогольних напоїв, бо саме вони і є проблема. Також позивач зазначила, що даний шлюб як у відповідача так і у неї - другий. Відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу.
Суд, заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і вразі неможливості примирення сторін відповідно до ст. ст. 111, 112 СК України - розривається.
Як вбачається подальше збереження сім'ї ОСОБА_4 не можливе, миритися сторони не бажають, відповідач не займається вихованням дітей, зловживає спиртними напоями, і не заперечує проти розірвання шлюбу. Крім того, шлюб фактично розпався, наданий подружжю судом двомісячний термін для примирення позитивного результату не дав, проживання сторін, як подружжя суперечить їх інтересам.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, копією свідоцтва про народження дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 104, 105, 110 -112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 212, 213, 215, 294 Цивільно -процесуального Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2
зареєстрований 17 серпня 2001 року виконавчим комітетом Валявської сільської ради Городищенського району Черкаської області, актовий запис №17.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн.. ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
Після розірвання шлюбу неповнолітній син ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження буде проживати біля матері.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.