Справа №2-163/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2007 року Придніпровський районний суд М. Черкаси в складі: Головуючого- судді Драник Н.П. При секретарі Кривошея М. В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи- КП ВЖ РЕУ-3 та виконавчий комітет Придніпровської районної ради -орган опіки та піклування про встановлення порядку користування жилим приміщенням, зобов»язанням не чинити перешкод у користуванні ним, розподілу особових рахунків, -
Встановив:
Позивач звернулась до суду із позовом до відповідача, вказуючи, що спірна трикімнатна квартира, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 є неприватизованою. У вказаній квартирі проживають та постійно зареєстровані три особи- вона, її малолітня дочка та відповідач по справі, яка приходиться їй рідною сестрою.Квартира складається з двох ізольованих кімнат та однієї прохідної- площею 10, 2 кв.м. , 17, 7 кв.м та 14, 0 кв.м. Загальна жила площа 41, 9 кв.м. Відповідач тривалий час чинить їй перешкоди у користуванні спірним приміщенням, ображає лайками як її, так і її дочку, навіть застосовує фізичну силу.Вона з дочкою займає кімнату площею 10, 2 кв.м, а відповідач займає дві кімнаті, площею 17, 7 кв.м та 14, 0 кв.м. Оскільки в квартирі зареєстровано три особи, просить виділити їй з дочкою в користування кімнати 17, 7 кв.м та 14 кв.м, а відповідачці 10, 2 кв.м. Згідна і на інший порядок користування, виділивши їй з дочкою кімнати 17, 7кв.м та 10, 2 кв.м , а відповідачці кімнату 14, 0 кв.м. , підсобні приміщення залишити в спільному користуванні, просить також розділити особові рахунки та заборгованість по комунальних платежах.Зобов"язати відповідача не чинити перешкод у користуванні виділених їй кімнат.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримала, просила задовільнити, пояснивпш, що вже одного разу зверталась із аналогічним позовом, в якому їй було відмовлено.В зв"язку з тим, що після рішення суду змінились обставини, а саме приватизація була визнана недійсною, вона знову звернулась до суду з аналогічним позовом. Відповідач не чинить перешкод в користуванні кімнатою 10, 2 кв.м. , але вона вважає, що відповідачеві забагато користуватись двома кімнатами. Крім того, відповідач не бажає сплачувати комунальні послуги, це також є підставою для встановлення порядку користування житлом.
Відповідач на попередньому судовому засіданні позов не визнала, в подальшому в судові засідання не з"являлась, надаючи на судові засідання заяви про перенесення справи до вирішення іншої справи.Тобто відповідач знала про слухання справи і навмисно не з"являлась в судові засідання і причину її неявки суд вважає неповажною. Відповідно до ст. 224 ЦПК України в разі неявки відповідача, який належним чином повідомлений і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивач не заперечувала проти такого вирішення справи.
Представник третьої особи- орган опіки та піклування виконавчого комітету Придніпровської районної ради в м. Черкаси в судовому засіданні в інтересах малолітньої дитини підтримала варіант встановлення порядку користування квартирою- 10, 2 кв.м та 17, 7 кв.м позивачеві з дитиною, а відповідачеві 14, 0 кв.м
Представник КП ВЖ РЕУ-3 не заперечувала щодо розподілу особових рахунків, оскільки за даною квартирою мається заборгованість і в подальшому їм потрібно до квартиронаймачів пред"являти позов.
2
Суд, заслухавши пояснення позивача, її представника, представників третіх осіб, дослідивши в судовому засіданні письмові матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення.
Як встановлено в судовому засіданні, квартира АДРЕСА_1 є неприватизованою.На час розгляду справи в ній зареєстровано та проживає три особи-позивач з малолітньою донькою та відповідач .Квартира складається із трьох житлових кімнат-10, 2 кв.м. , 14, 0 кв.м. та 17, 7 кв.м. Ізольованою є лише одна кімната-10, 2 кв.м. , яку займає позивач разом з малолітньою донькою. Відповідач займає кімнату 17, 7 кв.м. , яка виходить у кімнату 14, 0 кв.м, яку також займає відповідач.Тобто кімната 17, 7 кв.м є прохідною, а кімната 14, 0 кв.м. не є ізольованою, оскільки виходить в кімнату 17, 7 кв.м.
ст. 104 ЖК України передбачає укладення окремого договору найму з особою, яка проживає в квартирі при умові, що житлова площадка припадає на її долю може бути виділена у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.
На дані обставини наголошує Пленум Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року № 2 зі змінами та доповненнями " Про деякі питання, що виникли в практиці затосування судами Житлового кодексу України", суд вправі задовольнити вимоги члена сім'ї наймача про поділ жилого приміщення, якщо жилу площу, про припадає на нього( або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням), може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення, яке складається з однієї або кількох кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання одній особі.
При варіанті користування житловою площею 10, 2 кв.м та 17, 7 кв.м. для позивача та її малолітньої дочки, а 14, 0 кв.м для відповідача, суд вважає його неможливим, оскільки кімната 17, 7 кв.м є прохідною, і відповідач змушений буде заходити до своєї кімнати через кімнату позивача, що буде ущемляти права як позивача, так і відповідача.При даному варіанті , зі слів позивача, можливо здійснити перепланування, зробивши окремий вхід в кімнату площею 14, 0 кв.м. В даному випадку усі кімнати будуть ізольовані. Але позивач не надала суду технічного висновку та дозволу на таке перепланування виконавчого комітету Черкаської міської ради.
При варіанті користування житловою площею 17, 7 кв.м та 14, 0 кв.м для позивача та її малолітньої доньки, а 10, 2 кв.м. для відповідача, суд також вважає даний варіант неможливим, оскільки кімната 10, 2 кв.м по розміру менша встановленого розміру для надання одній особі( 13, 65 кв.м. ) і це призведе до штучного погіршення житлових умов відповідача і викличе необхідніть постановки його на облік як такого, що потребує поліпшення житлових умов.
Суд критично оцінює пояснення позивача про те, що однією із підстав її звернення в суд є відмова відповідача оплачувати комунальні послуги, оскільки дані правовідносини вирішуються в порядку, передбаченому діючим законодавством в не є безреречною підставою для зміни умог договору найму житлового приміщення.
Що стосується розподілу заборгованості за комунальні послуги між позивачем та відповідачем, то позивачем не надані суми боргу та період , з якого суд повинен здійснити розподіл.
Керуючись ст. . ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. . ст. 63, 103, 104 ЖК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985р № 2 "Про деякі питання , що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України", суд, -
Вирішив:
ОСОБА_1 в позові до ОСОБА_2 - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 6/371/60/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-163/2007
- Суд: Миронівський районний суд Київської області
- Суддя: Драник Н.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2020
- Дата етапу: 29.09.2020
- Номер: 6/486/67/2020
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-163/2007
- Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Драник Н.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.12.2020
- Дата етапу: 03.12.2020