Судове рішення #1538286
Справа № 2-443/2007 p

Справа № 2-443/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

23 травня 2007 року        Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого-судді Спринчука В.В. при секретарі Новиковій І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Гайсині цивільну справу за позовом ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 до ОСОБА_4про усунення перешкод у користуванні житловим будинком та виселення,  -

 

встановив:

 

23.04.2007 року позивачі звернулися до суду з даним позовом,  посилаючись на те,  що вони є співвласниками житлового будинку з господарськими будівлями,  які розташовані по АДРЕСА_1,  в порядку спадкування за заповітом,  відповідач ОСОБА_4.,  з яким ОСОБА_3. перебувала у шлюбі до 2002 року,  і з яким вони проживали в будинку,  чинить їм перешкоди в користуванні будинком,  робить неможливим для інших проживання із ними в одному будинку.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1.  свої вимоги підтримала,  просила усунути перешкоди в користуванні житловим будинком по АДРЕСА_1 та зобов'язати відповідача виселитись з належного їм будинку.

Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3. в судове засідання не з'явилися,  однак подали на адресу суду заяви в яких вимоги позову підтримали повністю,  просили справу розглянути у їх відсутність.

Відповідач в судове засідання не з'явився,  подав до суду заяву в якій вимоги позову визнав,  просив справу розглянути без нього.

Допитаний в якості свідка дільничний інспектор міліції Гайсинського РВ УМВС-ОСОБА_5. ,  пояснив,  що ОСОБА_4. зловживає спиртними напоями,  систематично порушує правила співжиття,  вчиняє насильство в сім'ї,  за що неодноразово відносно нього виносився захисний припис,  оскільки вказані міри не вплинули на ОСОБА_4,  він не змінив свою поведінку,  постановою Гайсинського районного суду від 20.04.2007 р. відповідача визнано винуватим у вчиненні психологічного насильства в сім'ї і притягнуто до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення позивачки,  допитавши свідка,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з таких міркувань.

Судом безспірно встановлено,  що позивачі є співвласниками житлового будинку з господарськими будівлями,  які розташовані по АДРЕСА_1. Відповідач ОСОБА_4.,  з яким ОСОБА_3. перебувала у шлюбі до 2002 року,  і з яким вони проживали в зазначеному будинку,  чинить їм перешкоди в користуванні будинком,  робить неможливим для інших проживання із ними в одному будинку,  а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними.

Спірні правовідносини регулюються:

·   ст.  391 ЦК України за змістом якої власник може вимагати усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном;

·   ст.  116 ЖК України визначає,  що якщо наймач,  члени його сім'ї або інші особи,  які проживають разом з ним,  систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одному будинку,  а заходи запобігання і

 

громадського впливу виявилися безрезультатними,  виселення винних провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Оскільки,  позивачі є співвласниками житлового будинку з господарськими будівлями,  які розташовані по АДРЕСА_1,  в порядку спадкування за заповітом (а.с.  6),  а відповідач ОСОБА_4.,  з яким ОСОБА_3. перебувала у шлюбі до липня 2002 року (а.с.  11),  і з яким вони проживали в зазначеному будинку,  чинить їм перешкоди в користуванні ним,  робить неможливим для інших проживання із ними в одному будинку,  чим перешкоджає позивачам реалізувати в повному об'ємі право власності на будинок. Враховуючи вище викладене,  суд приходить до висновку про необхідність примусового зобов'язання відповідача не чинити ОСОБА_1. ,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3. перешкод у користуванні будинком і висилитися з даного будинку.

Керуючись  ст.   ст. 10,  11,  60,  209,  213,  214,  215ЦПК України,  суд -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_4усунути перешкоди для ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 у користуванні житловим будинком АДРЕСА_1.

Виселити ОСОБА_4з будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація