Судове рішення #1541117
справа № 2-159/2007р

справа № 2-159/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Заочне

24 квітня 2007   року                                                                                                м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді - Сінгур В. О.

при секретарі -Дмитренко В.П.

представника ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Тарасівської сільської ради, про визнання права власності на житловий будинок, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ОСОБА_3. звернулись до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що житловий будинок поАДРЕСА_1 Гребінківського району Полтавської області відносився до суспільної групи колгоспний двір станом на квітень 1991 року. Після смерті ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які проживали у вказаному будинку, спадщину прийняли позивачі. Але оформити право власності на вказаний будинок не судовим порядком не можливо у зв'язку зі смертю ОСОБА_6. та ОСОБА_7

Вказує, що на день смерті, у власності спадкодавця був житловий будинок вАДРЕСА_1. У нотаріуса не може оформити свідоцтво про право на спадщину, через те, що у спадкодавця відсутні документи, які підтверджували право  власності на вказаний будинок.

В зв"язку з цим просили суд визнати право власності на домогосподарство, яке знаходиться вАДРЕСА_1.

 

У судовому засіданні позивачі позов підтримав. Відповідач, треті особи про час і місце судового засідання були повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача,  суд ухвалює заочне рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Будинок, розташований по АДРЕСА_1 Гребінківського району Полтавської області станом на 1 квітня 1991 року відносився до суспільної групи - колгоспний двір. В зазначеному будинку проживали ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_5, ОСОБА_6. і їх частка в спірному будинку становила по 1\4 частині у кожного, (а.с. 5-8).

Після смерті ОСОБА_6. ІНФОРМАЦІЯ_1, ця обставина підтверджується свідоцтвом про смерть ( а.с. 12), спадщину прийняв її син ОСОБА_5, що підтверджується записами в особовому рахунку двору погосподарської книги. Ця обставина підтверджує факт проживання ОСОБА_5 разом зі своєю матір'ю в одному з нею будинку і той факт, що він продовжував проживати в цьому будинку після її смерті (а.с. 5-8).

Відповідно до п.6 Постанови Пленуму ВСУ№ 20 "Пpo судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності" (в редакції від 22.12.1995р.), спори щодо майна колишнього колгоспного двору, яке було придбане до 15 квітня 1991 року, мають вирішуватися за нормами, що регулювали власність цього двору, а саме: право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15.04.1991 р. не втратили права на частку в його майні; розмір частки члена двору визначається, виходячи з рівності часток усіх його членів, включаючи неповнолітніх та непрацездатних.

Таким чином, кожен з вказаних вище вказаних членів колгоспного двору станом на 15 квітня 1991 року, мав право на 1\4частину домоволодіння по АДРЕСА_1Гребінківського району.

Відповідно до cm.cm.529,548,549 ЦК України (вредакції 1963року), при спадкуванні за законом, спадкоємцями першої черги є в рівних долях діти, подружжя та батьки померлого, а для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. До дій, які засвідчують прийняття спадщини спадкоємцем, законодавець відносить в т.ч. фактичний вступ в управління або володіння спадковим майном, який повинен бути вчинений протягом шести місяців з дня відкриття спадщини

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_7 ця обставина підтверджується свідоцтвом про смерть ( а.с. 14) Після смерті ОСОБА_7

 

спадщину прийняла ОСОБА_2, яка доводиться дочкою спадкодавцю, що підтверджується свідоцтвом про народження( а.с.15). На момент смерті ОСОБА_5 разом з ним в зазначеному будинку проживали ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 спадщину фактично прийняла ОСОБА_2

Відповідно до вимог п.5 cm. 1268 ЦК України, спадщина належить спадкоємцеві з часу її відкриття, незалежно від часу прийняття спадщини.

За таких обставин визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб.

Факт постійного проживання позивача і спадкодавця підтверджується витягом із по господарської книги (а.с.5-8-).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1266, 1268 ЦК України, ст.ст. 174, 213-215,224 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3   задовольнити.

Визнати право власності на 3\4 частини будинку, розташованого по АДРЕСА_1 Гребінківського району Полтавської області за ОСОБА_2.

Визнати право власності на 1 \4 частини будинку, розташованого поАДРЕСА_1 Гребінківського району Полтавської області за ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області впродовж: десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою впродовж 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація