Судове рішення #154262
Справа 22ц-1466

Справа 22ц-1466                                    Головуючий у першій інстанції - Кваша СВ.

Категорія - 34                                       Доповідач апеляційної інстанції- Данилова О.О.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 вересня 2006 року                                                                       м. Миколаїв

Колегія суддів  судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі

головуючого   Лисенка П.П.

судді в                 Данилової О. О., Довжук Т.С.

при секретарі          Гачко Ю.В.

за участю   позивача ОСОБА_1 та відповідачки ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

ОСОБА_2 на рішення Заводського районного суду м. Миколаєва   від 6 червня 2006   року по цивільній справі за позовом

ОСОБА_1

до ОСОБА_2

про оспорювання батьківства

УСТАНОВИЛА:

У квітні 2005 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про виключення свого імені як батька з актового запису про народження дитини - ОСОБА_3, посилаючись на те, що поведінка відповідачки під час вагітності та після пологів, а також час народження дитини викликали сумніви щодо його батьківства, які згодом стали переконанням.

Відповідачка ОСОБА_2 позов не визнала, посилаючись на безпідставність звинувачень позивача, але від проведення генотипоскопічної ДНК експертизи відмовилася з посиланням на порушення інтересів немовля.

Рішенням Заводського районного суду м. Миколаєва від 6 червня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просила рішення скасувати та відмовити ОСОБА_1 у позові через відсутність доказів походження дитини не від позивача.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом було встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з серпня 2003 року. З кінця жовтня 2003 року стосунки між подружжям погіршилися, а з березня 2004 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали окремо. Оскільки ж відповідачка відмовилася від проведення генотипоскопічної експертизи, суд дійшов висновку про необхідність виключення імені позивача як батька з актового запису про народження дитини.

Але не з усіма висновками суду можна погодитися.

Відповідно до ст. 136 СК України суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження у разі доведення відсутності кровного споріднення між ними.

Між тим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в обгрунтування своїх вимог посилається лише на сумніви щодо свого батьківства, які викликано поведінкою дружини під час вагітності та після народження дитини /зміна відношення до нього як чоловіка, сварки, несвоєчасне повідомлення про народження сина, відмова від медичного дослідження тощо/.

 

Жодних доказів, які б ставили під сумнів батьківство останнього, а тим більш виключали споріднення між дитиною та позивачем, ОСОБА_1 не надав. Не встановлено таких і в судовому засіданні.

Відмова ОСОБА_2 від участі у експертизі дає суду право вирішувати спір на підставі наявних доказах, але сама по собі не може бути достатнім доказом походження дитини від іншої особи.

Не можна погодитися і з посиланням суду на такі обставини, як відсутність сумісного проживання подружжя до народження дитини та участь ОСОБА_1 у її утриманні, оскільки ці факти не мають правового значення при оспорювання батьківства.

Таким чином, суд першої інстанції вважав встановленими фактично недоведені обставини, що є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення.

Оскільки ОСОБА_1 не довів відсутність кровного споріднення між ним та ОСОБА_3, колегія не вбачає передбачених законом підстав для виключення відомостей про позивача як батька дитини з актового запису про її народження.

Керуючись ст.ст.309,316 ЦПК України, колегія суддів

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 6 червня 2006 року скасувати та ухвалити нове рішення.

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження відмовити.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, але протягом двох місяців з цього часу може бути оскаржено у касаційному порядку до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація