Справа №1-126/2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Полтавський районний суд в складі:
головуючого - судді Гальченко О.О.
при секретарі - Баєчко О.І.
з участю прокурора - Мушук Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Глухове Полтавського району та області, громадянина України, українця, з середньою освітою, не одруженого, неповнолітніх дітей не має, працюючого різноробочим ДП «Вітал-Агро», прописаного і проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 ч.1 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
Підсудний ОСОБА_1 18.02.2007 року о 2300 год. з метою викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу з території спортивного майданчика Чорноглазівської ЗОШ в с.Чорноглазівка Полтавського району та області таємно викрав спортивний інвентар, а саме : гімнастичну трапецію, гімнастичну колоду, металеві стойки до баскетбольних щитів у кількості 2 шт., який знаходиться на балансі відділу освіти Полтавської РДА, спричинивши матеріальної шкоди на загальну суму 948 грн.
Допитаний в судовому засіданні підсудний, свою провину по пред'явленому обвинуваченню визнав повністю, пояснивши що вірно розуміє всі фактичні обставини по справі. Його позиції істинні та добровільні . Щиро розкаявся. Додав, що на даний час добровільно відшкодував заподіяну шкоду, але директор відмовився видати йому про це довідку, а крадіжку вчинив через те, що має мінімальну зарплату а батьку терміново необхідно було зробити операцію на очах. Запевнив, що такого більше не повториться.
Решта доказів в засіданні не досліджувалась на підставі ст.299 КПК України, які підтверджують провину підсудного.
Дії підсудного необхідно кваліфікувати за ст.185 ч.1 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Призначаючи покарання, суд, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання підсудного. Який за місцем проживання характеризується позитивно. Згідно медичного висновку практично здоровий, працездатний.
Обставинами пом'якшуючими покарання підсудного є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування заподіяної шкоди та те, що вперше притягається до кримінальної відповідальності.
Обставин обтяжуючих покарання судом не встановлено. Аналізуючи зібрані докази по справі, суд вважає, що необхідним й достатнім для виправлення підсудного та попередження ним нових злочинів можливо призначити покарання в межах санкції статті та звільнити від відбування покарання з випробуванням та покладенням певних обов'язків.
Керуючись ст.. 323-324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст.. 185 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням на 1 (один) рік, якщо протягом встановленого судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
Покласти на засудженого обов'язки згідно п.2 і 3 ст.76 КК України, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законну силу - підписку про невиїзд. Речові докази по справі , які знаходяться на збереженні в камері зберігання речових доказів в Полтавському РВ УМВС України, а саме:
- сліди окалини , металевий лом - знищити;
- шапку, повернути ОСОБА_1 як законному володільцю;
- автомобіль «ІЖ», держномер 69 457 СК, що знаходиться на збереженні у ОСОБА_2- повернути йому як законному володільцю.
На вирок може бути подана апеляцію до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський райсуд протягом 15 діб з моменту його проголошення.