Справа 1/2218/724/11
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2011 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Марцинкевича С.А.
при секретарі Сокоть І.М.
з участю прокурора Говди М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Приморський край, Російська Федерація, проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, не працюючого,
судимого:
- 30 березня 2010 року Хмельницьким міськрайонним судом за ст. 309 ч.1 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 1000 грн.,-
за ст. 122 ч. 1 КК України,
встановив:
14 листопада 2010 року близько 14 години, ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння в приміщенні будинку №25 по вул. Огородній у м. Хмельницькому, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, заподіяв ОСОБА_2 удар ногою в грудну клітку зліва. Внаслідок нанесення ОСОБА_1 удару, потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому 8-го ребра лівої половини грудної клітки, які відповідно до висновку судово-медичного експерта №441 від 28 березня 2011 року відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров’я.
В суді ОСОБА_1 свою провину визнав повністю і пояснив, що дійсно 14 листопада 2010 року близько 14 години, на кухні будинку №25 по вул. Огородній м. Хмельницького, в якому винаймав кімнату, між ним та сином власниці будинку –ОСОБА_2 зав’язалась сварка, під час якої він наніс один удар ногою в ліву частину грудної клітки ОСОБА_2 У вчиненому розкаявся, цивільний позов потерпілого визнав повністю. Також, ОСОБА_3 вказав, що під час сварки з ОСОБА_2 він перебував в стані алкогольного сп’яніння.
Ці фактичні обставини справи ніким не оспорюються, а тому суд визнає недоцільним досліджувати інші докази.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122 ч. 1 КК України, як умисне нанесення середньої тяжкості тілесного ушкодження, що спричинило тривалий розлад здоров’я.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують його покарання.
Обставиною, що пом’якшує покарання ОСОБА_1 є щире каяття.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудному є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Суд враховує, що ОСОБА_1 характеризується задовільно, вчинив злочин в молодому віці, раніше судимий, на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах не перебуває. Згідно акту огляду №77 від 30 березня 2011 року у ОСОБА_1 виявлено епізодичне вживання наркотиків, примусового лікування не потребує.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у виді позбавлення волі. Також, на думку суду, виправлення та перевиховання підсудного можливе без відбування покарання, а тому, у відповідності до ст. 75 КК України, ОСОБА_1 слід звільнити від його відбування з випробуванням.
Цивільний позов ОСОБА_2, який визнав підсудний та підтримав прокурор підлягає задоволенню. З ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 підлягає стягненню матеріальна шкода в сумі 1280 гривень.
Судові витрати відсутні.
Речові докази відсутні.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 122 ч. 1 КК України, та призначити йому покарання у виді 2 років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю 2 роки.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити попередню –підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 матеріальну шкоду в сумі 1280 гривень.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 15 діб.
Суддя: