Судове рішення #1551662
Справа № 2-о-121/2007р

Справа 2-о-121/2007р. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

«25» травня 2007р.

Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі

Головуючого судді                                   Криворучко І.В.

при секретарі                                           Бердник О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Любаецька сільська рада, Бориспільського" району, Київської області, про встановлення факту прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла зазначена заява, обґрунтовуючи яку заявник зазначає, що ОСОБА_1 померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина, у вигляді: земельної частки (паю) розміром 4,5га, що розташована в адміністративних межах Любарецької сільської ради, яка належала її на праві власності. Заповіт померлою не складався, спадкоємцем першої черги за законом є лише він.-

До, та після смерті матері вони проживали в одному будинку в с.Любарці, він доглядав за нею, і на даний час там проживає, користується предметами побуту, зробив ремонт, крім того після смерті матері він отримував орендну плату за користування землею, тобто прийняв спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном - як передбачає ЦК України(1963 року), який діяв на момент відриття спадщини.

На даний час у нього виникла необхідність узаконити майно після померлої матері, шляхом отримання свідоцтва про власність на спадщину, але нотаріус не в праві видати йому таке свідоцтво, тому він просить суд визнати за ним факт прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його матері ОСОБА_2, яка померла ОСОБА_1.

Від заявника надійшла заява в якій він вимоги викладені в заяві підтримує в повному обсязі, просить суд задовольнити заяву, і справу слухати у його відсутність.

Від зацікавленої особи надійшла заява в якій вона проти позову не заперечує, при винесенні рішення покладаються на думку суду і просить справу слухати у їх відсутність.

Суд дослідивши зібрані по справі докази, проаналізувавши і оцінивши їх у сукупності, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Як встановлено у судовому засіданні дійсно ОСОБА_1 померла мати заявника ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина, у вигляді:земельної частки (паю) розміром 4,5га, що розташована в адміністративних межах Любарецької сільської ради. Заявник на момент смерті проживав з нею в одному будинку, доглядав за нею, на день та після її смерті і на даний час він там проживає, користується предметами побуту, отримує орендну плату за користування вищезазначеною земельною ділянкою, тобто на той час прийняв спадщину після смерті матері шляхом фактичного вступу в неї. Заповіт померлою не складався, інших спадкоємців  за законом немає.

Згідно п.1 ст.549 ЦК України( 1963року) спадщина вважається прийнятою, якщо спадкоємець фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, що мало місце в цьому випадку, оскільки зазначені правовідносини виникли під час дії ЦК України (1963 року).

Керуючись ст.ст.549 ЦК України (1963р.), ст.ст.10,60,210,212,213,256,259,224 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилась після смерті його матері - ОСОБА_2, яка померла ОСОБА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація