Cправа № 2а-0770/1403/11
Рядок статзвіту № 3.4
Код - 13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без розгляду
06 травня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващилін Р. О. за участю секретаря судового засідання Фантич В. В. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: ОСОБА_1 - не з’явився;
відповідача: Управління міграційної служби у Закарпатській області , представник - не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління міграційної служби у Закарпатській області про скасування рішення від 05.06.2009 № 60 та зобов'язання прийняти рішення про прийняття заяви про надання статусу біженця, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління міграційної служби у Закарпатській області про скасування рішення від 05.06.2009 № 60 та зобов'язання прийняти рішення про прийняття заяви про надання статусу біженця.
04.05.2011 позивач подав до суду клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно ч.2 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
В судове засідання представники сторін не з’явились. Оскільки немає відомостей про причини їх неявки, суд розглядає дане клопотання на підставі наявних у позовній заяві даних та доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що 5 червня 2009 року № 60 Управлінням міграційної служби у Закарпатській області було прийнято рішення про відмову в прийнятті заяви про надання статусу біженця.
Як вбачається із позовної заяви позивач звернувся до суду тільки 4 травня 2011 року.
У відповідності до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Приймаючи рішення щодо наявності або відсутності підстав для поновлення строку судом враховано, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Зазначені позивачем в клопотанні про поновлення строку причини пропущення строку звернення до адміністративного суду суд не вважає поважними.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління міграційної служби у Закарпатській області про скасування рішення від 05.06.2009 № 60 та зобов'язання прийняти рішення про прийняття заяви про надання статусу біженця - відмовити.
2.Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління міграційної служби у Закарпатській області про скасування рішення від 05.06.2009 № 60 та зобов'язання прийняти рішення про прийняття заяви про надання статусу біженця - залишити без розгляду.
3.Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ващилін Р. О.