ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2011 р. Справа № 2a-1195/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М.І.
при секретарі Дякун М.М.
за участю представника позивача: Воришко Я.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості з єдиного податку в сумі 1181,58 грн,-
ВСТАНОВИВ:
05.04.2011 року Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську (надалі-позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі-відповідач) про стягнення заборгованості з єдиного податку в сумі 1181,58 грн.
Вимоги адміністративного позову мотивовані тим, що відповідач по справі зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та взятий на податковий облік у ДПІ в м.Івано-Франківську як платника податків. Однак станом на 21.10.2010 року у відповідача наявний податковий борг по сплаті єдиного податку в сумі 1181,58 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що у зв’язку з тим, що відповідач по справі в 2010 році не сплачував встановлену ставку єдиного податку, то станом на 21.10.2010 рік виникла заборгованість в сумі 1181,58 грн. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився. Поштові відправлення із відміткою поштового зв’язку “за закінченням терміну зберігання” повернулися на адресу суду разом із копією ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі та повістками про виклик до суду. Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 13.04.2011 року місце проживання відповідача значиться: АДРЕСА_1, тобто адреса, за якою відправлено ухвалу про відкриття провадження у даній адміністративній справі та повістками про виклик до суду. Згідно із частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям–за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. З огляду на вказане відповідача належним чином повідомлялося про дату, час та місце судових засідань.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради було зареєстровано суб’єкта підприємницької діяльності–фізичну особу ОСОБА_2 та взято на податковий облік у ДПІ в м.Івано-Франківську як платника податків. Згідно із поданою ним заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідача з січня 2010 року переведено на спрощену систему оподаткування із сплати єдиного податку. Відповідно до обраного виду господарської діяльності (допоміжні послуги в сфері страхування та пенсійного забезпечення, консультаційні послуги) та встановленого переліку ставок єдиного податку, він зобов’язаний сплачувати єдиний податок не пізніше 20 числа кожного місяця за наступний місяць в розмірі 200 грн. Однак, як вбачається із довідки про суми податкового боргу платника податків станом на 20.10.2010 року за відповідачем рахується податковий борг по єдиному податку в сумі 1181,58 грн.
Згідно із ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів). Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, зборів (обов’язкових платежів) або його скасуванням, а також у разі смерті платника податків.
Указом Президента України №727/98 від 03.07.1998 року “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва” передбачено, що суб'єкти малого підприємництва–фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку та сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва–фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Відповідно до п.1.1 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” платниками податків визнаються юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Податкове зобов'язання–це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п.1.2. ст.1 даного Закону).
Податковий борг–це податкове зобов’язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання (ст.1 згаданого Закону).
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1. ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Вищевказана заборгованість податкового боргу становить 1181,58 грн. та підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків станом на 20.10.2010 року.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що сума податкового боргу відповідачем на момент розгляду справи не сплачена та не спростована, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, 76018, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 в дохід державного бюджету України заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 1181 (одну тисячу сто вісімдесят одну) гривню, 58 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 11 травня 2011 року.