Судове рішення #15592165

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 25 травня 2011 року   09:30                                    Справа №  2а-0870/2751/11

 Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М. при секретарі судового засідання Луговського І.О., за участю: представника позивача – не з’явився, представника відповідача – не з’явився, розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою  Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському  районі м. Запоріжжя  до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

26 квітня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському  районі м. Запоріжжя (далі іменується - позивач)  до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить стягнути на його користь суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3342 грн. 10 коп.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік відповідачем нарахована сума страхових внесків у розмірі 3347 грн. 84 коп. У рахунок погашення заборгованості відповідачем сплачено 5 грн. 74 коп. Таким чином, загальна сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 перед бюджетом Пенсійного фонду України станом на 01.04.2011 становить 3342 грн. 10 коп.

Нормативне обґрунтування заявлених позовних вимог: ст.ст. 14, 15, 17, 19, 20 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV; Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 27.04.2011 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/2751/11, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 11.05.2011.

          11.05.2011 в судове засідання прибув представник позивача, підтримав заявлені позовні вимоги та просить задовольнити їх в повному обсязі.

          Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду у судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття та не надіслав суду заяви про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, фізичним особам – підприємцям за адресою їх місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

За приписами ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

У зв’язку з неприбуттям в судове засідання представника відповідача розгляд справи відкладено на 25.05.2011.

25.05.2011 від представника позивача надійшло клопотання  про розгляд справи без їх участі, в якому останній підтримав заявлені позовні вимоги та просить задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача повторно не прибув до суду, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.    

За приписами ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали та з’ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа ОСОБА_1  являється платником страхових внесків до Пенсійного фонду згідно Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі іменується – Закон №1058-IV) та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.   

Згідно ст. 14 Закону №1058-IV страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

За приписами ст. 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону; платниками страхових внесків до Накопичувального фонду є застраховані особи, зазначені в пунктах 1 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.

Статтею 19 Закону №1058-IV визначено, що страхові внески нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності. Страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Статтею 17 Закону №1058-IV встановлено, що страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Згідно ст. 20 Закону №1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Таким чином, всі платники, незалежно від форм власності та господарювання, а також від обраної системи оподаткування, зобов’язані нараховувати на суми фактичних витрат на оплату праці та допомоги по тимчасовій непрацездатності страхові внески та оплачувати їх у встановлені строки в повному обсязі.

Відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік відповідачем нарахована сума страхових внесків у розмірі 3347 грн. 84 коп. У рахунок погашення заборгованості відповідачем сплачено 5 грн. 74 коп. Таким чином, загальна сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 перед бюджетом Пенсійного фонду України станом на 01.04.2011 становить 3342 грн. 10 коп.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та  такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України,  у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

          Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

          Стягнути з Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (код ЄДРПОУ 20508396; р/р 25605301201080, МФО 313957; банк: ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України») суму заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3342 (три тисячі триста сорок дві) грн. 10 (десять) коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення  апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було  повідомлено про можливість отримання копії постанови суду  безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне  оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.                    

          

Суддя                                                (підпис)                                              К.М.Недашківська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація