ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
02 червня 2011 року Справа № 2а-0870/4205/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Лілія Яковлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою:ОСОБА_1, м. Гуляйполе Запорізької області
до:Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області, м. Гуляйполе Запорізької області
про:визнання протиправною та скасування вимоги,
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
01.06.2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області про сплату боргу.
Згідно зі ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача – суб’єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
В прохальній частині адміністративного позову ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області про сплату боргу, не зазначаючи будь-які реквізити такої вимоги (№, дата тощо).
Крім того, згідно ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач отримав оскаржувану вимогу Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області у лютому 2011 року (без зазначення дати), проте у матеріалах позову відсутні належні відомості та документальні докази того, що позивач дізнався про порушення своїх прав саме у лютому (дата), що у свою чергу робить неможливим встановлення початку перебігу строку звернення із позовом до адміністративного суду.
Пунктом 5 ч. 1 ст.106 КАС України передбачено, що у разі необхідності у позовній заяві зазначається, зокрема, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду позовної заяви (у 2-х екземплярах) із зазначенням у прохальній частині яку саме вимогу Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області про сплату боргу просить визнати протиправною та скасувати позивач; надати належні відомості та документальні докази того, коли позивач дізнався про порушення своїх прав (отримав оскаржувану вимогу), а також, у разі необхідності, заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, із обґрунтуванням поважності причин пропуску та документального підтвердження.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду у Гуляйпільському районі Запорізької області про визнання протиправною та скасування вимоги, – залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 червня 2011 року Роз’яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко