Судове рішення #15597201

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


ПОСТАНОВА

Іменем України




18.04.11Справа №2а-843/11/2770



Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого - судді Плієвої Н.Г.,

при секретарі - Зарапіні О.В.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 1470/09-07 від 13.03.2011

відповідач - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя   

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 

про стягнення заборгованості,

Суть спору:

Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя  звернулось  до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2007 рік у розмірі 62,58 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення  положень Закону   України  “Про   загальнообов’язкове      державне    пенсійне   страхування” не здійснив  доплату  страхових внесків за 2007 рік у розмірі 62,58 грн.

Ухвалами суду від 21.03.2011 було відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 07.04.2011.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України  розгляд справи було відкладено на 18.04.2011.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце судового розгляду була повідомлена у встановленому законом порядку.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд –


ВСТАНОВИВ:

Згідно з п. 1  ч. 1 ст. 14 Закону   України  “Про     загальнообов’язкове     державне    пенсійне   страхування”  від   09.07.2003   № 1058-ІV (далі-   Закон   України № 1058-ІV),     п.п 2.1.1 п. 2.1 розділу 2  Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою Управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003  № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 під  № 64/8663 (далі- Інструкція)  платниками страхових внесків є  "підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької   діяльності    та    інші    особи (включаючи   юридичних    та    фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону..."  

Відповідно до п.3 ст.11 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003, загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи-суб`єкти підприємницької діяльності. У тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент).

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією у м. Севастополі 09.02.2007 як фізична особа-підприємець.

Відповідач зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. 

Відповідно до положень п. 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону  № 1058  набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду страхові внески, що перераховуються до солідарної системи сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України від 26.06.1997, № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі –Закон № 400).

Пунктами 1, 4 ст. 4 Закону № 400, в редакції яка діяла на час виникнення спірних правовідносин,  визначений розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для підприємств, установ і організацій, створених відповідно до законодавства України, що використовують працю фізичних осіб, який складає 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 2 % суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.

Згідно з наданими фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 до  Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі                       м. Севастополя розрахунком суми страхових    внесків на    загальнообов’язкове   державне пенсійне   страхування за 2007 рік сума страхових внесків у березні складала  70,22 грн.

Згідно з  ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до  положень розділу 5 Інструкції, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску, зазначеного в абзаці шостому пункту 4.7 цієї Інструкції.

Згідно з  положеннями ст. 106 Закону № 1058, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин,  суми страхових внесків, своєчасно не сплачених страхувальниками, вважається простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків.

Працівниками УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя було складено акт № 4 від 20.01.2011 нарахування сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які підлягають доплаті за 2007 рік.

Як вбачається з розрахунку страхових внесків, які підлягають доплаті за 2007 рік сума доплати складає 62,58 грн.

Акт № 4 від 20.01.2011 було спрямовано на адресу відповідача, однак був повернутий поштовим відділенням з поміткою “За закінченням терміну зберігання”.

Відповідно до п.  1.1  розділу I  Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах,   затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України   від 30.04.02    № 8-2,     зареєстрованого   в   Міністерстві юстиції   України   21.05.02 за № 442/6730  (далі - Положення) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах  є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Згідно з  п. 2.3 розділу II Положення  управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах має право: "… вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності усунення виявлених фактів порушення законодавства про порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, здійснення фінансових операцій з коштами Фонду та порядку їх використання; застосовувати фінансові санкції, адміністративні стягнення, передбачені законом;  стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми…"

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському  районі м. Севастополя   до  фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, які підлягають доплаті за 2007 рік у розмірі  62,58 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до  ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно з  ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана в порядку ч. 3  ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 26.04.2011 о 17-00 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167  Кодексу адміністративного  судочинства України, суд – 

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути      з фізичної особи-підприємця   ОСОБА_2 (99008, АДРЕСА_1, ідентифікаційний   код НОМЕР_1) на  користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (99008,                    м. Севастополь, вул. Карантинна, 16, кв. 56-58, ЄДРПОУ 22274991, р/р   256022   в    СМВ   № 4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027) заборгованість у розмірі 62,58 грн. (шістдесят дві грн. 58 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду  шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Для суб'єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.  

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                                                Н.Г. Плієва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація