Судове рішення #15606553

     

Апеляційний суд Рівненської області

______________________________________________________________

У Х В А Л А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

20 травня 2011 року                                                                                           м. Рівне

   Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду  Рівненської області в складі суддів Буцяка З.І., Мельника Ю.М., Ковальчук Н.М.,

з участю секретаря судового засідання Омельчук А.М.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України  в Березнівському районі  Рівненської області на постанову  Березнівського районного суду від 25 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі про визнання протиправною бездіяльності органу влади, поновлення пропущеного  для звернення до суду та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,

ВСТАНОВИЛА :          

             Постановою Березнівського районного суду від 25 лютого  2009 року  бездіяльність  відповідача  по невиплаті позивачу  підвищення до пенсії у  розмірі , визначеному ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”,  визнано протиправною  та зобов”язано відповідача провести нарахування і виплату із 2 квітня 2006 року по 31 грудня 2006 року , із  9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року  надбавки до пенсії  відповідно до вимог ст.. 6 цього Закону.

          В апеляційній скарзі відповідач указував, що він виконав  функції по виплаті дітям війни у 2006 - 2008 роках  надбавки до пенсії в повному обсязі , а  підстав для визнання дій та бездіяльності протиправною у суду першої інстанції не було. Просив оскаржувану постанову скасувати та  відмовити позивачам у позові. Наполягав на застосуванні наслідків пропуску строку звернення до суду.

          Колегія суддів  вважає, що  оскаржувана постанова підлягає скасуванню  із закриттям провадження у даній справі з таких підстав.

          З довідки, виданої Тишицькою сільською радою № 18 від 12.07.2010 року, вбачається що позивач 12 липня 2010 року помер, про що зроблено відповідний запис у книзі реєстрації актів про смерть.

          Відповідно до ст. 1227 ЦК України суми пенсії , інші соціальні виплати , які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя ,  передаються членам його сім"ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

          Із змісту вказаної статті вбачається, що спадкування пенсії та інших соціальних виплат можливо лише в тому разі, коли право на їх одержання виникло у спадкодавця за життя , але не було ним реалізоване.

          Оскільки рішення суду першої інстанції, яким було визнано право  позивача на отримання підвищення до пенсії , не набрало законної сили ,  а після ухвалення цього рішення позивач помер , то колегія суддів прийшла до висновку , що вказані правовідносини не допускають правонаступництва.

          Відповідно до п.5 ч.1 ст. 157 КАС  суд закриває провадження у справі  в разі смерті особи, яка була стороною у справі , якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

          Згідно ч. 1 ст. 203 КАС постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав , встановлених статтями 155 та 157  цього  Кодексу.

Керуючись п. 5 ч.1 ст. 157, ч.1 ст. 203 КАС України ,   колегія суддів            

У Х В А Л И Л А:          

             Постанову  Березнівського районного суду від  25 лютого 2009 року скасувати .

          Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України  в Березнівському  районі  про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії закрити.

Ухвала  суду апеляційної інстанції  набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання  нею законної сили .

Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація