ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
26.09.06р. | Справа № 32/318 |
За позовом :Фермерського господарства „МЮД”, с.Чаплинка
До : Чаплинської сільської ради Юр’ївського району , с. Чаплинка
Про : визнання права власності
Суддя: Васильєв О.Ю.
ПРЕДСТАВНИКИ :
Від позивача : Ялова О.В. ( дов. №595 від 06.09.06 р.);
Від відповідча : Дейнека П.М. ( сільський голова )
СУТЬ СПОРУ :
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання за ФГ „МЮД” права власності на об’єкти нерухомості , а саме : гуртожиток відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,5; магазин відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,7; їдальня відділення № 1 , розташована за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,9 .
Позовні вимоги обґрунтуванні посиланням на те, що спірне майно було передано позивачу в рахунок майнового паю згідно свідоцтва на право власності на майновий пай членів колективного сільськогосподарського підприємства ( майнового сертифікату , серія ДП-22 № 0651 ) ,виданого Чаплінською сільською Радою 16.05.06 р. на суму 117 433,57 грн.
Відповідач не оспорює право власності позивача на спірне майно, однак у відзиві на позов зазначив, що визнати право власності за позивачем не може через відсутність первинних право-установчих документів на вищезазначені спірні об’єкти нерухомості.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
16.05.06 р. протоколом №14 засідання комісії по реформуванню , використанню та списанню майна товариства пайовиків бувших членів КСП «МЮД» ; було прийняте рішення про передачу Фермерському господарству „МЮД” майна в рахунок майнового паю згідно свідоцтва на право власності на майновий пай ( серія ДП –22 , №0651 , виданого Чаплинською сільською Радою 16.05.06 р. на суму 117 433,57 грн. )
За актом приймання-передачі пайового майна колишнього КСП «МЮД»від 01.06.06р. ( складеного головою вищезазначеної комісії та директором ФГ „МЮД” ) комісія передала , а ФГ „МЮД” прийняло наступне майно: гуртожиток відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,5; магазин відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,7; їдальня відділення № 1 , розташована за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,9 ; причепи ,кількістю 24 шт., електрична м’ясорубка ; а всього на загальну суму 117 430,00 грн.
Таким чином ,спірне майно в установленому порядку передавалось від одних до інших підприємств за рішенням відповідних органів ; одночасно реєстрація права власності на це майно жодним з його попередніх власників не здійснювалась.
З урахуванням зазначеного ,господарський суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з таких підстав.
Право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження майном. Право власності в Україні охороняється законом. Держава забезпечує стабільність правовідносин власності ( ст.2 Закону України “Про власність” ).Власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам. Всім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава безпосередньо не втручається в господарську діяльність суб'єктів права власності ( ст.4 Закону ) .Об'єктами права власності господарського товариства, що є юридичною особою, є грошові та майнові внески його членів, а також майно, набуте внаслідок господарської діяльності, та інше майно, придбане на підставах, не заборонених законом ( ст.26 Закону ).Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків. Захист права власності здійснюється судом, арбітражним судом або третейським судом ( ст.48 Закону ) .
Вирішуючи питання про розподіл господарських витрат ,суд ,керуючись вимогами ст.49 ГПК України ( з урахуванням того, що та спір доведено до суду з вини позивача ) ,покладає судові витрати на позивача.
На підставі викладеного, керуючись вимогами Закону України “Про власність” , ст.ст.49,82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Визнати за позивачем –Фермерським господарством „МЮД” ( Дніпропетровська обл., Юр’ївський район ,с. Чаплинка , вул.Вишнева,5 ; пот./рах.№ 26002060037904 в Павлоградській філії КБ „ПриватБанк”, МФО 305727 , код ЄДРПОУ 30795424 ) право власності на наступне нерухоме майно : гуртожиток відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,5; магазин відділення № 1 , розташований за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,7; їдальня відділення № 1 , розташована за адресою : с. Чаплинка, вул. Центральна,9 .
Суддя О.Ю.Васильєв