Справа № 2-17
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2008 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в складі: головуючого - судді Цибульського О.Є.
при секретарі Хонькович Л.І.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Войтко Ю.І. ,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт. Муровані Курилівці справу за позовом ОСОБА_1 до Вербовецької територіальної громади, в особі сільської ради про продовження строку для прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
Позивач зазначив в позовній заяві, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, а ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, після смерті яких відкрилась спадщина, яка складається з земельних часток (паїв), які знаходяться в колективній власності ТОВ «Надія», с. Виноградне та грошових вкладів. Позивач являється спадкоємцем після смерті своїх батьків за законом, і будучи необізнаним з новим цивільним законодавством, він із заявою про прийняття спадщини у шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори, а тому просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що його батьки - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживали та працювали в с. Виноградному Мурованокуриловецького району Вінницької області. В своїх батьків він єдиний син, інших дітей його батьки не мали. Після смерті його батьків відкрилась спадщина, спадкоємцем якої за законом є він. Будучи необізнаним із новим цивільним законодавством він звернувся до нотаріальної контори по спливу шестимісячного строку. Державним нотаріусом йому відмовлено в оформленні спадщини та роз'яснено про необхідність звернення до суду для встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори. Позивач просить суд встановити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.
Відповідач - Войтко Ю.І., голова Вербовецької сільської ради, позов визнав та не заперечує щодо встановлення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, яка залишилася після смерті його батьків ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Розглянувши справу в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що заяву слід задоволити, виходячи з наступного.
Із копії свідоцтва про народження (а.с.4) вбачається, що батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, є ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Копіями свідоцтва про смерть (а. с. 5,6) стверджується, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, а ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Виноградне Мурованокуриловецького району Вінницької області. Копіями довідок за №37 та №36 від 19.12.2007 року та довідкою за №17 від 23.01.2008 року, виданими виконавчим комітетом Вербовецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області (а.с.7,8,22) стверджується, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до дня смерті проживали і були зареєстровані в селі Виноградному Мурованокуриловецького району Вінницької області. Спадкоємцем за законом є їх єдиний син ОСОБА_1, який фактично прийняв спадщину, хоронив померлого, закрив хату на замок. Копією виписки №20 від 19.12.2007 року із списку громадян, членів колективного сільськогосподарського підприємства «Надія», с. Виноградне Мурованокуриловецького району Вінницької області, що додається до Державного акта на право колективної власності на землю серія ІІ-ВН №000075, виданою Вербовецькою сільською радою 07.08.1997 року (а.с.9), копіями рахунків на грошові вклади, які знаходяться на зберіганні в філії №025 Мурованокуриловецького відділення Ощадного банку України (а.с.10-13) та копіями свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ВІ ХІІІ №003910 та серії ВІ №003951 (а.с.14-15) стверджується, що після смерті батьків позивача відкрилась спадщина.
В суді встановлено, що розбіжності запису в документах по-батькові батька позивача є граматичними.
Постановою державного нотаріуса (а. с. 16), позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальних дій через відсутність доказів про своєчасне прийняття спадщини.
Як зазначив позивач в позовній заяві, та в судовому засіданні, він не був обізнаний з нормами нового Цивільного кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2004 року. Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач з поважної причини пропустив строк для прийняття спадщини, а тому відповідно до ст. 1272 ч. 3 ЦК України йому необхідно надати додатковий строк для звернення в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги по закону після смерті своїх батьків.
Керуючись ст. 1261 ч.1, ст. 1272 ч. 3 ЦК , ст. ст. 3, 10, 60, 130, 174 ч.4, 212, 213, 215 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задоволити. Встановити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, додатковий строк до 01 травня 2008 року для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, що відкрилась після смерті його батьків ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, в с. Виноградне Мурованокуриловецького району Вінницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження сторони можуть подати апеляційну скаргу на рішення суду через суд першої інстанції до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області, з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя:
- Номер: 2-17/2008
- Опис: про ст. аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-17/2008
- Суд: Глухівський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Цибульський О.Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.06.2021
- Дата етапу: 01.06.2021