УКРАИНА
АПЕЛЛЯЦИОННЫЙ СУД ДНЕПРОПЕТРОВСКОЙ ОБЛАСТИ
22-а-21239/11
Справа № 22а-21239/11 Головуючий в 1-й інстанції
Категорія № 10.2.4 (1) суддя – Костенко В.В.
Суддя-доповідач - Зубакова В.П.
УХВАЛА
Іменем України
27 квітня 2011 року м. Кривий Ріг
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді – Зубакової В.П.,
суддів – Остапенко В.О., Неклеси В.І.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі апеляційну скаргу відповідача Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області на постанову Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 21 травня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання дій і бездіяльності протиправними, покладення зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И Л А:
В грудні 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області та просить визнати відмову відповідача неправомірною; зобов’язати відповідача виконати перерахунок пенсії з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року із застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік, та виплатити недоотриманий розмір пенсії у цей період, що складає 8 784,60 грн.; зобов’язати відповідача вподальшому проводити таке нарахування.
Постановою Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 21 травня 2010 року позовні вимоги задоволенні частково: визнано неправомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивачу, виходячи із розрахунку та застосування показників середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2008 рік; зобов’язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, яка враховується для обчислення пенсії за 2008 рік та виплатити недоотриманий розмір пенсії за вищевказаний період.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Стягнуто з державного бюджету на користь позивача сплачений ним судовий збір в сумі 3,40 грн.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України №2748-VI «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності з 30 грудня 2010 року, яким зокрема встановлюється, що апеляційні скарги щодо спорів, які подані до апеляційних судів до дня набрання чинності Законом України від 02.12.2010р. №2748 «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами» в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, передані відповідним апеляційним судам згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 18.02.2010р. №1691—VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства.
В судове засідання апеляційної інстанції сторони не з`явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, клопотань про розгляд справи за їх участі до суду не надходило, а тому, відповідно до ст.. 41 КАС України фіксування судового засідання не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, 1058-IV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VІ від 28 грудня 2007 року текст п. 4 статті 42 Закону України N 1058-IV викладено в наступній редакції: у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Проте, Рішенням Конституційного суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року визнано неконституційним положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" N 107-VI від 28 грудня 2007 року щодо викладення положень п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в новій редакції. Таким чином, відновлено дію ст. 42 Закону України N 1058-IV.
Статтею 152 Конституції України встановлено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Зважаючи на те, що зупинення дії законів є способом тимчасового припинення їх дії в часі та/або за колом осіб, судова колегія зазначає, що втрачання чинності нормативно-правовим актом, яким відбулося зупинення дії певного закону, за правовими наслідками є поновленням дії цього закону, а відповідно і поновленням прав та обов’язків осіб, які є учасниками правовідносин, що є предметом регулювання такого закону.
З огляду на викладене, постанова Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 21 травня 2010 року є законною і обґрунтованою, а підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст. 195, ст. 197, п. 1 ст. 198, п.1 ст. 200, п.1 ст. 205, ст. 206 КАС України колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу відповідача Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області - залишити без задоволення.
Постанову Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 21 травня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: