Справа № 2- 262/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2007 року Менський районний суд
Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Ченцової С. М.
при секретарі Зубкович Н.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини мотивуючи позовні вимоги тим, що за час спільного проживання з відповідачем у зареєстрованому шлюбі у них народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з нею і знаходяться на її утриманні. Відповідач відмовляється добровільно надавати допомогу на утримання дітей, хоча в спромозі надавати таку допомогу, так як матеріально забезпечений, працездатний, тому позивачка просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 200гривень, але не менше 30 % неоподатковуваного прожиточного мінімума для дитини відповідного віку, щомісячно і до досягнення ним повноліття.
В судове засідання позивачка не з'явилася, але надала заяву в якій просить розглянути справу без її участі. Свій позов підтримує, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання тричі не з'явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив, клопотань про розгляд справи тільки з його участю не надходило. За таких обставин, суд прийшов до висновку, що справу можливо розглянути без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Відповідно до ст. 180, 181 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. В разі відсутності домовленості про способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину та при ухиленні батьків від цього обов'язку, кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 є батьком неповнолітнього сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 виданим виконавчим комітетом Семенівської сільської ради Менського району Чернігівської області 06 квітня 2007 року.
Із довідки № 491 від 06.04.2007 року, виданої виконкомом Семенівської сільської ради Менського району Чернігівської області слідує, що дійсно син проживає разом із своєю матір'ю в АДРЕСА_1 і знаходиться на її утриманні.
Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання дитини, хоча здатний надавати цю допомогу, оскільки працездатний, працює, тому кошти на утримання дитини потрібно стягнути з відповідача у примусовому порядку.
Судовий збір та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи підлягають стягненню з відповідача на користь держави.
Керуючись ст. 180 Сімейного кодексу України, ст. ст. 212, 213, 215, 367 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2, 1973 року народження, уродженця м. Мени Чернігівської області, який проживає в АДРЕСА_1, працюючого приймальником молока ПП КФ «Прометей» філії «Менський сир», м. Мена, Чернігівської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 200 гривень, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з 06.04.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору на користь держави: в місцевий бюджет м. Мена на р/р 31415537700277, МФО 853592, код 22090100 УДК в Чернігівській області.
Стягнути з ОСОБА_2 7 грн. 50 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на користь держави: в державний бюджет Менського району на р/р 31211259700276, МФО 853592, код ЄДРПОУ 21401016, в ГУДКУ в Чернігівській області.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після
подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК
України.