ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.05.11Справа №2а-1322/11/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Плієвої Н.Г.,
при секретарі - Зарапіні О.В.,
за участю:
представник позивача - ОСОБА_1, довіреність № 2-5441 від 28.09.2010
представник відповідача - не з'явився
представники третіх осіб - не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2
до Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Севастопольської міської філії, Головне управління Держкомзему у м. Севастополі та Садівниче товариство "Таврія"
про визнання розпорядження таким, що втратило силу в частині,
Суть спору:
ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя про визнання розпорядження № 2503 р від 04.12.2000 таким, що втратило силу в частині передачі земельної ділянки № НОМЕР_1 площею 0,04 га, розташованої в межах СТ "Таврія" ОСОБА_3.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що після смерті ОСОБА_3 право користування земельною ділянкою перейшло до позивача та існування вказаного розпорядження в частині передачі в приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,04 га, розташованої в межах СТ "Таврія" здійснює перешкоди позивачу у приватизації земельної ділянки.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 22.04.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" в особі Севастопольської міської філії, Головне управління Держкомзему у м. Севастополі та Садівниче товариство "Таврія".
Ухвалою суду від 24.04.2011 закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 10.05.2011.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просить адміністративний позов задовольнити. Пояснила, що в адміністративному позові помилково зазначено ОСОБА_3, як батька позивача, він був її чоловіком.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового розгляду повідомлен належним чином.
Представники 3-іх осіб - Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" в особі Севастопольської міської філії та Головного управління Держкомзему у м. Севастополі в судове засідання не з'явились, причини неявки суду не відомі, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник третьої особи - Садівничого товариства "Таврія" не з'явився, причини неявки суду не відомі, про час та місце судового розгляду повідомлявся у встановленому законом порядку.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності не з'явившихся осіб на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 являється членом Садівничого товариства “Таврія” з 17.06.2007 та використовує земельну ділянку №НОМЕР_1, площею 0,04 га за цільовим призначенням, має намір отримати у власність зазначену земельну ділянку.
Відповідно до частин 2, 3 статті 116 Земельного кодексу України від 25.10.01 № 2768-III набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться, поряд з іншим, у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян.
Статтею 125 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до положень статей 22, 23 Земельного кодексу України від 18.12.1990 № 561-XII, що діяв на момент прийняття оскаржуваного розпорядження, право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.
Згідно з довідкою Головного управління Держкомзему у м. Севастополі № 86/Д від 18.03.2011 земельна ділянка № НОМЕР_1, площею 0,04 га, яка розташована за адресою: м. Севастополь, СТ "Таврія" на підставі розпорядження Гагарінської районної державної адміністрації № 2503 від 04.12.2000 була передана в приватну власність для ведення садівництва ОСОБА_3. Інформація про реєстрацію державного акту в автоматизованій системі державного земельного кадастру відсутня (а.с. 11).
Відповідно до п. 2 зазначеного розпорядження ОСОБА_3 зобов'язаний був в місячний строк надати до сектору земельної реформи паспорт або документ, що його замінює, для внесення відповідної відмітки; забезпечити використання земельної ділянки за цільовим призначенням та дотримання вимог природоохоронного законодавства.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер та його дружина ОСОБА_2 вступила до членів СТ "Таврія" та використовує земельну ділянку за цільовим призначенням, сплачує цільові внески.
В свою чергу, ОСОБА_2 має намір приватизувати земельну ділянку, однак, оскільки до даного часу розпорядження Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя № 2503р від 04.12.2000, в частині передачі громадянину ОСОБА_3 в приватну власність земельної ділянки № НОМЕР_1, силу не втратило, відомості про нього не виключено з Державного реєстру земель, позивач, як користувач цієї земельної ділянки, не може оформити право власності.
В ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_3 державний акт на право власності не отримував, а тому, відповідно до вимог діючого законодавства право власності на спірну земельну ділянку у нього не виникло.
Як визначено положеннями частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення, а також зобов'язання відповідача вчинити певні дії та інше.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 до Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя про визнання розпорядження № 2503 р від 04.12.2000 таким, що втратило силу в частині передачі земельної ділянки № НОМЕР_1 площею 0,04 га, розташованої в межах СТ "Таврія" ОСОБА_3 підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 16.05.2011 о 17-30 годин.
На підставі на веденого, керуючись 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити
Визнати розпорядження Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя № 2503 р від 04.12.2000 таким, що втратило силу в частині передачі земельної ділянки № НОМЕР_1 площею 0,04 га, розташованої в межах СТ "Таврія" ОСОБА_3 (рос. ОСОБА_3).
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Для суб'єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.Г. Плієва