Судове рішення #1568940
Справа № 2-4665/07

Справа № 2-4665/07

       РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ            УКРАЇНИ

31 січня 2007 року Новомосковський міськрайонний суд у складі:

головуючого                                                                                                         Гречаного В. А.,

секретаря                                                                                                               Паляничка CO.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, Новомосковська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на частку квартири в порядку спадкування, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності на частку квартири в порядку спадкування, з наступних підстав, в 1997 році позивачка, її чоловік та їх діти: син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження та дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, приватизували 2-х кімнатну квартиру АДРЕСА_1, в рівних частках. В результаті цього кожен із членів сім'ї став власником 1/4 частини вказаної квартири.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року чоловік позивачки ОСОБА_4 помер. До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка звернулась тільки позивачка в установлений законом шестимісячний термін. Син та дочка до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не зверталися, в спадковій квартирі на момент смерті спадкодавця не проживали, на спадкове майно вимог не заявляють. Інших спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_4 немає, тобто позивачка являється єдиним спадкоємцем, який претендує на спадкове майно. Однак Новомосковська міська державна нотаріальна контора відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину, в зв'язку з тим, що не була виділена частка померлого в спадковому майні, що відповідає вимогам п. 224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженою наказом МЮ України № 20/5 від 03.03.2004 року.

В зв'язку цим позивачка вимушена була звернутися до суду з позовом про визнання частки ОСОБА_4 в спільній сумісній власності - квартири АДРЕСА_1 в розмірі 1/4 частини і визнати за нею право власності на 1/4 частину даної квартири, в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

В судове засідання з'явилася позивачка. Представник відповідача та треті особи до суду не з'явилися, надійшли заяви про розгляд справи за відсутності - представника відповідача (а.с. 29), третіх осіб та представника Новомосковської державної нотаріальної контори (а.с.27).

В судовому засіданні позивачка позов підтримала в повному обсязі та пояснила, що дану квартиру вона разом з іншими членами родини приватизувала в 1997 році. її чоловік ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Новомосковська міська державна нотаріальна контора відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину, в зв'язку з тим, що не була виділена частка померлого в спадковому майні. Просить визнати частку ОСОБА_4 в спільній сумісній власності - квартири АДРЕСА_1 в розмірі 1/4 частини і визнати за нею право власності на 1/4 частину даної квартири, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка являється дружиною ОСОБА_4 (а.с. 10), померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року, відповідно до свідоцтв про смерть (а.с. 8). Згідно до свідоцтва про право власності на житло від 23.12.1997 року, ОСОБА_4 є власником квартири

 

АДРЕСА_1, а позивачка та ОСОБА_2, ОСОБА_3, членами сім'ї на правах приватної, спільної (сумісної) власності (ас. 11. Державним нотаріусом Новомосковської державної нотаріальної контори позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_4, оскільки надання даного свідоцтва, без виділення частки померлого у спільному майні, не допускається (а. с. 6).

Ст. 370 ЦК України передбачає, що співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, частки кожного із співвласників у даній власності є рівними.

Згідно ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.

Відповідно до ст. 1261 позивачка є першочерговими спадкоємцем після смерті ОСОБА_4. Оскільки в судовому засіданні встановлено, що крім позивачки з заявою до нотаріальної контори ніхто не звертався і в спадковій квартирі на момент смерті спадкодавця ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не проживали, на спадкове майно вимог не заявляють. Інших спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_4 немає, тобто позивачка являється єдиним спадкоємцем, який претендує на спадкове майно.

Отже суд приходить до висновку, що слід визначити частку ОСОБА_4 в спільній сумісній власності - квартири АДРЕСА_1 в розмірі 1/4 частини і визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частину даної квартири, в порядку спадкування за законом, після смерті її чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 370, 1222, 1258, 1261 ЦК України, ст. 10, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Визначити частку ОСОБА_4 в спільній сумісній власності -квартири АДРЕСА_1 в розмірі 1/4 частини.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року, за ОСОБА_1 на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація