Судове рішення #1568946
Справа №2-1696/07

Справа №2-1696/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 \заочне\

 

11 червня 2007 року Жовтневий районний суд м.  Харкова в складі:

головуючого    - судді Камишевої Л.М. ,  при секретарі    -     Ліннік В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,

 

встановив:

 

Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини,  посилаючись на те,  що з відповідачем перебували у шлюбі з 7 серпня 1999 року. Від шлюбу мають дитину - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1народження. 12 жовтня 2005 року шлюб між ОСОБА_1  та ОСОБА_2  розірвано. Дитина перебуває на утриманні ОСОБА_1  Оскільки відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини,  позивачка просить ухвалити рішення,  в силу якого стягувати з відповідача на утримання дитини по день її повноліття по 350 грн щомісячно.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала,  просила стягнути на утримання дитини аліменти у зв"язку з тим,  що дитина потребує матеріальної допомоги; вона несе витрати,  пов"язані з утриманням дитини,  а також додатково оплачує заняття у школі з предметів інформатики та англійської мови у розмірі 50 грн кожного місяця.

Відповідач в судове засідання не з"явився,  про час та місце розгляду повідомлений. Відповідно до ч. 4  ст.  169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача,  повідомленого належним чином,  або причину неявки буде визнано неповажною,  суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів /постановляє заочне рішення/. Позивачка проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.

Суд,  заслухавши пояснення   позивачки,  дослідивши матеріали справи,  приходить до висновку про те,  що позов підлягає задоволенню .

Так,  судом встановлено,  що ОСОБА_3народилася ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини відповідно до свідоцтва про народження є ОСОБА_2\а.с. 4\.

Дитина проживає з матір'ю та знаходиться на її утриманні ,  що підтверджується довідкою з КЖЕП №93 \а.с. 3\

Згідно зі  ст.  180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до  ст.  181 Сімейного Кодексу України кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері,  батька і /або/ у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів,  визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.

Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Відповідно до ч. 1  ст.  367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Згідно з положеннями ч.3  ст.  88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в дохід держави,  так як позивач,  на користь якого ухвалено рішення,  звільнений від сплати судового збору.

Керуючись  ст.  ст. 213,  215 ЦПК України,   ст.  ст.  180-183,  191 Сімейного Кодексу України,  суд

 

 

вирішив:

 

Позов задовольнити . Постановити заочне рішення.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  який народився у місті Харкові,  не працюючого,  на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дочки ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1народження,  у розмірі 350 грн кожен місяць,  починаючи з 12 лютого 2007 року до її повноліття.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2державне мито на користь держави у розмірі 51\п'ятьдесят одну \ грн.

Рішення може бути оскарженно шляхом подачі до Жовтневого районного суду міста Харькова заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення,  а також апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,  яка її подає,  до суду апеляційної інстанції.

Заочне рішення може бути переглянуте Жовтневим районним судом м. Харкова за письмовою заявою відповідача,  поданої протягом 10 днів з дня отриманні копії рішення..

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація