Судове рішення #1569235
Справа № 2-4780/06

Справа № 2-4780/06

        Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

18 січня 2007 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровскої області у складі:

головуючого судді -                                                                                     Гречаного В.А.,

при секретарі -                                                                                             Паляничка C.O.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ново московської міської ради депутатів, третя особа - Новомосковське районне комунальне підприємство БТІ „Інвентаризатор", про визнання факту прийняття спадщини і визнання права власності в порядку успадкування, -

встановив:

Позивачі звернулись до суду з позовною заявою про визнання факту прийняття спадщини і визнання права власності в порядку успадкування, на тих підставах, що їх матері ОСОБА_3 на праві приватної власності належав житловий будинок, розташований за АДРЕСА_1. Після закінчення будівництва житлового будинку, їх мати не оформила правовстановлюючі документи на нього. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла. Після смерті матері позивачі не можуть прийняти спадщину в зв'язку з тим, що на даний будинок відсутні правовстановлюючі документи, які необхідно надати в бюро технічної інвентаризації для підтвердження володіння, користування та розпорядження житловим будинком.

Згідно ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визнано іншого порядку їх встановлення.

За час проживання в будинку мати самовільно побудувала прибудову "а" та прибудову „а"".

Згідно ст. 376 ЦК України, за вимогою власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, самовільно збудоване на неї, якщо це не порушує права третіх осіб.

В зв'язку з цим позивачі звернулися до суду з позовом про визнання за ними право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3 та визнати за ними право власності на самовільно збудовані прибудови - „а", площею 24 кв.м. та прибудову - „а"', площею 48,5 кв.м., які знаходяться по АДРЕСА_1.

В судове засідання з'явилися позивачі та підтримали свої позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явилися. Від представника відповідача надійшла заява, щодо розгляду справи за його відсутності (а.с. 18). Представник третьої особи будучи повідомленим про час та дату слухання справи належним чином до суду не з'явився, що підтверджується листом в матеріалах справи (ах. 21).

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 суду показав, що після смерті матері, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, залишилась спадщина, а саме житловий будинок АДРЕСА_1. За життя батьки позивачів збудували даний будинок та жили в ньому. Батько помер в ІНФОРМАЦІЯ_2 році, після чого мати проживала в ньому сама. Крім позивачів, інших спадкоємців після смерті батьків немає. Після смерті матері вони прийняли спадщину, доглядають за будинком, пораються по господарству. У будинку є дві не узаконені побудови.

В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги, просить визнати за ним право власності на 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3. 

 

 Позивач ОСОБА_2 дав аналогічні пояснення. В судовому засіданні уточнив свої позовні вимоги та просить визнати за ним право власності на 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3.

Суд, вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтв про народження позивачі являються рідними синами ОСОБА_3 (а.с. 7), померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с. 6). Також встановлено, що будинок АДРЕСА_1 належав на праві приватної власності ОСОБА_3, яка самовільно збудувала прибудову - „а", площею 24 кв.м. та прибудову - „а", площею 48,5 кв.м., що підтверджується технічним паспортом на домоволодіння АДРЕСА_1 виданим на її ім'я (а.с. 8-11), але за життя ОСОБА_3 не встигла оформити правоустановчі документи на дані прибудови.

Згідно ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачі є першочерговими спадкоємцями після смерті їх матері.

В зв'язку з цим суд приходить до висновку, що за кожним з позивачів слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 по 1/2 частині за кожним, в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 1258, 1261 ЦК України На підставі викладеного, керуючись ст. 1222, 1258, 1261 ЦК України, ст.ст. 11,12,13 Закону України "Про власність", суд, -

вирішив:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину домоволодіння, розташованого за АДРЕСА_1, в порядку спадкування, після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину домоволодіння, розташованого за АДРЕСА_1, в порядку спадкування, після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація