Судове рішення #1569286
Справа №1-85/2007р

Справа №1-85/2007р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

18 травня 2007 року                                 Жидачівський районний суд Львівської області в складі

головуючого - судді     Сидорака Б.Г.

при секретарі        Маркевич М. С.

з участю прокурора      Сірачинського P.M.,

адвоката                ОСОБА_1,

представника служби у справах неповнолітніх Жидачівської РДА Лаврися М. О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жидачеві кримінальну справу про обвинувачення:

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження уродженця і жителя АДРЕСА_1,  українця,  громадянина України,  з повною загальною середньою освітою,  не одруженого,   учня 3^-го курсу Ходорівського технічного коледжу національного університету "Львівська Політехніка",    раніше судженого за вироком Жидачівського районного суду від 27.02.2007 р. за  ст.  ст. 296 ч.1,  69 КК України до 120 годин громадських робіт,  призовника,  за ч.3  ст.  296 КК України ,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Неповнолітній підсудний ОСОБА_2,  будучи раніше судимим за хуліганство,  27 березня 2007 року близько 12.00 години в парковій зоні Ходорівського лісництва Стрийського держлісгоспу поблизу села Добрівляни Жидачівського району Львівської області в присутності учнів Ходорівського технічного коледжу,  які приймали участь в посадці саджанців дерев,  повівся нагло та зухвало,  безпричинно пристав до учня коледжу неповнолітнього ОСОБА_3,  застосував протиправне насильство,  нанісши йому удар долонею правої руки в голову в район потилиці,  спричинивши фізичну біль. Після припинення конфлікту з участю майстра виробничого навчання коледжу,  продовжуючи неправомірну поведінку приблизно через двадцять хвилин після цього,  підсудний ОСОБА_2 велосипедом наздогнав потерпілого ОСОБА_3,  котрий йшов додому і знову наніс йому удар кулаком правої руки в обличчя в район перенісся від якого ОСОБА_3 впав на землю та наніс йому удар ногою в голову,  спричинивши легкі тілесні ушкодження у виді синця на носі та травматичного відламу емалі другого зуба нижньої щелепи справа.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 винність у вчиненому визнав повністю. Суду

пояснив,  що 27 березня 2007 року близько 12.00 години в парковій зоні Ходорівського лісництва

поблизу села Добрівляни  з    учнями     Ходорівського технічного коледжу    приймав участь в

висаджуванні саджанців дерев. Неповнолітній учень другого курсу ОСОБА_3 повільно проводив висадку дерев,  тому він наніс йому удар долонею правої руки в голову в район потилиці. Після припинення конфлікту з участю майстра виробничого навчання коледжу ОСОБА_4 через двадцять хвилин потерпілий ОСОБА_3 відпросився і пішов додому. А він велосипедом наздогнав його на дорозі,  наніс йому удар кулаком правої руки в обличчя в район перенісся від якого ОСОБА_3 впав на землю та наніс йому удар ногою в голову. А коли незнайомі жінки стали на нього кричати,  він залишив потерпілого. У вчиненому розкаявся.

Винність підсудного у скоєнні злочину повністю та об'єктивно стверджена дослідженими як в ході досудового,  так і в ході судового слідства доказами,  і крім його власного зізнання стверджена в судовому засіданні показаннями потерпілого ОСОБА_3,    показаннями в суді   свідків

Показаннями потерпілого ОСОБА_3,  проте,  що 27 березня 2007 року близько 12.00 години в парковій зоні Ходорівського лісництва поблизу села Добрівляни він з учнями Ходорівського технічного коледжу приймав участь в висаджуванні саджанців дерев. До нього підійшов підсудний і безпричинно наніс йому удар долонею правої руки в голову. Майстер виробничого навчання коледжу ОСОБА_4 припинив бійку і він відпросився додому,  бо боліло вухо. ОСОБА_2 велосипедом наздогнав його на дорозі неподалік будинків,  наніс йому удар кулаком правої руки в обличчя в район перенісся від

 

якого ОСОБА_3 впав на землю та наніс йому удар ногою в голову. Все обличчя потерпілого було в крові,  був перебитий ніс.  Незнайомі жінки стали кричати на ОСОБА_2 і він залишив потерпілого. В Ходорівській районній лікарні він три дні був на лікуванні.   З підсудним помирився.

Про це ж суду ствердили свідки ОСОБА_4,  ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

З оголошених в судовому засіданні показів свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 вбачається,  що вони були очевидцями того,  як неподалік їхніх помешкань ОСОБА_2 безпричинно до крові побив ОСОБА_3,  поваливши його на землю і перестав його бити,  аж тоді,  коли вони   втрутились,  (а.с.  21, 22)

З висновку №66 від 16.04.2007 р. судово-медичної експертизи потерпілого ОСОБА_3 вбачається йому спричинено легкі тілесні ушкодження у виді синця на носі та травматичного відламу емалі другого зуба нижньої щелепи справа.      (а.с.  18-20).

Отже,  сукупністю перевірених судом доказів,  котрі співпадають між собою та доповнюють одні одних,  стверджено винність підсудного ОСОБА_2 у вчиненні ним,  як особою,  що раніше була судима за хуліганство,  умисних дій,  якими грубо порушено громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства,  що супроводжувалися особливою зухвалістю,  так як були поєднані з протиправним насильством і спричиненням потерпілому легких тілесних ушкоджень - злочину,  передбаченого  ч.3  ст.  296 КК України,  за якою суд кваліфікує його діяння.

Призначаючи покарання підсудному суд враховує,  що ним в неповнолітньому віці вчинено

умисний злочин середньої тяжкості,  особу,  яка це скоїла та обставини,  які пом"якщують і

обтяжують   покарання. Суд   враховує   щире      каяття   підсудного   у   вчиненому,    обстановку

малозабезпеченої багатодітної сім"ї в якій виріс підсудний,  позитивну характеристику з місця проживання та негативну з місця навчання,  думку потерпілого,  який просить не карати підсудного,  що є обставинами,  котрі пом"якшують покарання і в сукупності дають підстави вважати,  що виправлення підсудного буде можливим без відбуття покарання. До призначеного покарання у відповідності з  ст. 71 КК України слід частково приєднати невідбуте покарання за попереднім вироком 28 годин громадських робіт,  що складає 4 дні позбавлення волі.

Керуючись  ст.  ст.  323,  324 КПК України,  суд

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину,  передбаченого ч.3  ст.  296 КК України і призначити покарання   у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

У відповідності з  ст. 71 КК України слід частково приєднати невідбуте покарання за вироком Жидачівського районного суду від 27.02.2007 р. 28 годин громадських робіт,  що складає 4 дні позбавлення волі і остаточно визначити до відбуття покарання за сукупністю вироків 3 роки 4 дні позбавлення волі.

На підставі  ст.  ст. 75,  104 КК України ОСОБА_2 від відбуття покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком два роки та з покладенням відповідно до  ст. 76 КК України обов"язків не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з"являтися для реєстрації в ці органи.

Покласти на педагогічний колектив Ходорівського технічного коледжу обов"язок по нагляду за засудженим і проведення з ним виховної роботи.

Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд,  рахуючи строк відбуття покарання з часу проголошення вироку

Вирок можна оскаржити до апеляційного суду Львівської області на протязі 15 діб з часу проголошення через   Жидачівський районний суд.

Примітка: оригінал вироку знаходиться в матеріалах кримінальної справи №1-85/07 Жидачівського районного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація