Судове рішення #1569296
Справа № 2-336/2007р

Справа 2-336/2007р.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

17 травня 2007 року               Жидачівський  районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді    Сидорака Б.Г.

при секретарі         Маркевич М. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу   за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3,

ОСОБА_4 та 3-ї особи Жидачівської міської ради   про визнання права

власності на нерухоме майно у порядку  спадкування за законом, -

 

встановив:

 

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою про

визнання права власності на житловий будинок із господарськими спорудами,  що

знаходиться   по   АДРЕСА_1. У

підтвердження заявлених вимог покликається на те,  що з осені 1989 року проживав у громадянському шлюбі з ОСОБА_5,  яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. До 1987 року вона перебувала у шлюбі з ОСОБА_6,  який 27 квітня 1987 року помер. Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина на незакінчений будівництвом житловий будинок по АДРЕСА_1,  який згідно договору купівлі-продажу від 26 лютого 1974 року ОСОБА_6 придбав у ОСОБА_7,  однак будівництво його не закінчив і тому будинок не був прийнятий в експлуатацію. У подружжя ОСОБА_8 дітей не було. Після смерті чоловіка ОСОБА_5 прийняла спадщину,  яка складалася із грошових вкладів та незавершеного будівництвом житлового будинку. З осені 1989 року позивач почав проживати із ОСОБА_5 однією сім"єю в незареєстрованому шлюбі. За час перебування у громадянському шлюбу переобладнав літню кухню у житловий будинок розмірами 8, 05 х 5, 05 м.  В 2006 році ОСОБА_5 мала намір виготовити свідоцтво про право власності на житловий будинок і з цією метою виготовили технічний паспорт на нього,  однак померла. Вважає,  що має право на спадкове майно після смерті ОСОБА_5. Окрім нього,  спадкоємцями після смерті ОСОБА_5 є відповідачі по справі - її племінники,  рідні діти її сестри. Вони не підтримували з нею жодних стосунків,  не прийняли спадщини та не вчинили жодних дій,  які б свідчили  про прийняття    спадщини.

Відповідно до  ст.  1268 Цивільного кодексу України протягом шести місяців з дня відкриття спадщини позивач практично прийняв спадщину,  вступивши у володіння спадковим майном ,  однак в установлений строк не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини,  так як вважав,  що вступив у володіння спадкового майна. Правовласність на спадкове майно не оформляв через відсутність правовстановлюючих документів на дане майно. В даний час позивач підтримує садибу в належному стані,  проводить ремонти,  сплачує комунальні послуги. Єдиними спадкоємцями на спадщину,  що відкрилась після смерті ОСОБА_5 відповідачі по справі. Тому позивач звернувся в суд з даним позовом.

В судовому засіданні  позивач позовні вимоги,  викладені  у заяві  підтримав.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні позов визнали. На спадкове майно після смерті   тітки   не претендують.

 

Представник 3-ї особи юрисконсульт Жидачівської міської ради Старак Н.М.  підстав для відмови позовних вимог не вбачає і вважає,  що даний позов підлягає задоволенню.

Свідки ОСОБА_9,  ОСОБА_10 та ОСОБА_11 сусіди позивача,  суду ствердили,  що ОСОБА_1 проживав однією сім"єю з померлою ОСОБА_5 з 1988 року до часу її смерті у лютому 2006 року,  вів з нею спільне господарство,  похоронив її.

Спірні правовідносини регулює Книга шоста Цивільного кодексу України 2003 року.

Відповідно до  ст.  1261 ЦК України відповідачі та позивач є спадкоємцями за законом.  Позивач відповідно до  ст.  1264 ЦК України є спадкоємцем четвертої черги. А відповідачі - спадкоємці п"ятої черги. Поскільки позивач ОСОБА_1 на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини вступив у володіння спадковим майном,  у відповідності з  ст.  1268 ЦК України ним вчинено дії,  що свідчать про прийняття спадщини і тому позивача,  слід вважати таким,  що не пропустив шестимісячного строку на прийняття спадщини.

З  ст. 74 Сімейного кодексу України вбачається,  що якщо чоловік та жінка проживають однією сім"єю,  але не перебувають у шлюбі між собою,  майно,  набуте ними під час спільного проживання належить їм на праві спільної сумісної власності,  якщо інакше не передбачено письмовим договором між ними. А відтак,  поскільки в судовому засіданні знайшло ствердження право позивача на частку у спадщині,  що залишилася після смерті ОСОБА_5,  відповідачі,  що теж є спадкоємцями за законом,  відмовляються від своїх частки в його користь та просять визнати за позивачем право власності на спадкове майно,  даний позов підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись  ст.  ст.  213-215 ЦПК України,   ст.   ст. 316,  328,  392, 1258, 1261, 1267, 1268 ЦК України ,   суд, -

 

 вирішив:

 

Позов   задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 1926 року народження право власності на житловий будинок із господарськими спорудами,  який знаходиться по вАДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом  після смерті ОСОБА_5,  яка померла  26  лютого 2006  року.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня оголошення рішення,  апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація