Судове рішення #15704184

   

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


02 червня 2011 р.  Справа № 2а/0470/3821/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Луніна О.С.  

при секретаріЛєскіні М.С.

за участю:


сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце повідомлені належним чином

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора  м. Павлограда Дніпропетровської області в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області  до  Товариства з обмеженою відповідальністю «ДМЛ» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2011 року Прокурор м. Павлограда Дніпропетровської області в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області  звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДМЛ» про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV відповідач має недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1561,61 грн.

Позивач надав клопотання в якому він просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі та розглянути дану справу без його участі.

Відповідач, про судове засідання, призначене на 02 червня 2011 року, повідомлений заздалегідь, що підтверджується поштовими повідомленнями в матеріалах справи, але в судове засідання не з`явився.

Тому у відповідності до ст.. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ДМЛ» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування під №0424.04.9101.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області до відповідача рішеннями № 1528, 1529, 1530, 1615, 1616, 1617, 1999 від 17.12.2010 року були застосовані фінансові санкції та нарахована пеня за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у розмірі 1561,65 гривень.

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.11.11 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.  

Частиною 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.

Згідно до п.5.1, п.5.14 Розділу 5 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суму яких нараховуються страхові внески.

Статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою). Частиною 5 вказаної статті встановлено, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Відповідно до п.2 ст. 106 цього ж закону, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Згідно довідки-розрахунку, наданої Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області, заборгованість відповідача зі сплати накладених на нього штрафних санкцій та нарахованої пені на момент звернення до суду не сплачена.  Доказів сплати боргу відповідачем до суду не надавались. Рішення про накладення штрафних санкцій та нарахування пені ні в адміністративному ні в судовому порядку відповідач не оскаржував.

Відповідно до статті 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, віршуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових  внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1561,65 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора  м. Павлограда Дніпропетровської області в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області  до  Товариства з обмеженою відповідальністю «ДМЛ» про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДМЛ» (ЄДРПО 31474415 р/р 26009370780100 Райфайзенбанк «АВАЛЬ» МФО 306563) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області (р/р 25608303011306 у Павлоградському відділені №2992 Державний ощадний банк України МФО 306298) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1561,65 грн.

Постанова  суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

 

          


Суддя                       

О.С. Луніна

 


                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація