Судове рішення #15709942

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

 06 червня 2011 року                                                                 Справа №  2а-0870/4332/11

м. Запоріжжя


Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали

за позовом   Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до             1. Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області

                   2. ВКСМД Василівського РВ ГУМВС України у Запорізькій області

третя особа  Державна податкова інспекція у Василівському районі Запорізької області

про                скасування постанови та рішення про застосування фінансових санкцій,

                                                      ВСТАНОВИВ:

02 червня 2011 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області (далі - відповідач 1), ВКСМД Василівського РВ ГУМВС України у Запорізькій області (далі - відповідач 2), третя особа на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Василівському районі Запорізької області, в якій просить: визнати нечинним та скасувати рішення про застосування до позивача фінансових санкцій №080813 від 11 травня 2011 року; визнати нечинною та скасувати постанову №007436 від 10 березня 2011 року.

Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Поданий адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що в позовній заяві містяться вимоги до декількох відповідачів, але позивач, в порушення норм п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, не конкретизує позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.

          Позивач зазначає назву відповідача 2 як абревіатуру ВКМСД Василівського РВ ГУМВС з якої не можливо встановити до кого позивачем заявлені вимоги.

          У позовній заяві зазначено як третю особу на стороні відповідача Державну податкову інспекцію у Василівському районі м. Запоріжжя, але не обґрунтовано як прийняте рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов’язки.

Крім того до позовної заяви надані неякісні копії постанови та протоколу про адміністративне правопорушення які неможливо прочитати та встановити усі дати з цих документів. Таким чином у суду відсутня можливість встановити зміст зазначених документів.

Відповідно до п. 5. ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 3 ст. 99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивачем оскаржено постанову №007436 від 10 березня 2011 року за справою про адміністративне правопорушення. Як вбачається з матеріалів справи вказана постанова набрала законної сили 25 березня 2011 року та підписана ОСОБА_1 у березні 2011 року.

У відповідності до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Згідно з п. 3 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Позовну заяву, відповідно до відмітки канцелярії суду, подано до Запорізького окружного адміністративного суду 02 червня 2011 року.

Таким чином суд приходить до висновку, що в частині вимог щодо оскарження постанови від 10 березня 2011 року №007436 позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, а саме десятиденний термін з дня винесення постанови.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України в позовній заяві у разі необхідності зазначаються заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Як встановлено Запорізьким окружним адміністративним судом, позивачем до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

          Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

          За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

          Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем шляхом направлення на адресу суду: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з відповідним обґрунтуванням поважності причин пропуску строку; уточненої позовної заяви з зазначенням повної назви відповідача 2 та уточнених позовних вимог відносно кожного з відповідачів; копії постанови №007436 на якій можливо встановити дату отримання ОСОБА_1 цієї постанови; якісної копії протоколу про адміністративне правопорушення яку можливо прочитати; обґрунтування залучення третьої особи на стороні відповідача Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області.

          Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до                   Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області та ВКСМД Василівського РВ ГУМВС України у Запорізькій області, третя особа на стороні відповідача Державна податкова інспекція у Василівському районі Запорізької області про скасування постанови та рішення про застосування фінансових санкцій – залишити без руху.

          Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 06 липня 2011 року.

          Роз’яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

          Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після  закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом  владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Суддя                                                                                  Ю.П. Бойченко

  06 липня 2011 року  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація