Справа № 2-214/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2008 року Орджоникидзевский районний суд м. Харкова
в складі:
головуючого - судді Ізмайлова И.К.,
при секретарях - Семеновій Я.Ю., Кашура М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа: четверта державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку про прийняття спадщини, суд, -
в с т а н о в и в :
В серпні 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з зазначеним позовом.
В обґрунтування позову зазначила, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3, який постійно проживав АДРЕСА_1.
Після його смерті залишилася спадщина, яка складається зі вказаної трикімнатної квартири та автомобіля ВАЗ 2106.
Виходячи з того, що вона в установлений законом шестимісячний строк не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, просила визначити додатковий строк для подання такої заяви, посилаючись на поважність причин пропуску вказаного строку.
Такими поважними причинами, які завадили їй своєчасно звернутися з заявою про прийняття спадщини, вона вважає неможливість прибуття в м. Харків з м. Москва, в зв'язку з зайнятістю на роботі в школі, де вона займає посаду вчителя географії.
Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що позивачка, його сестра, під час поховання батька у бесіді заявила, що не претендує на спадщину, а у подальшому, після спливу строку звернення з заявою про прийняття спадщини, у зв'язку з виникненням якихось фінансових проблем заявила претензії на спадщину.
Четверта Харківська державна нотаріальна контора до судового засідання представника не направила. Письмових пояснень не надали, просили справу розглядати без їх участі покладаючись на розсуд суду.
Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_3, який постійно проживав в квартирі АДРЕСА_1, що є місцем відкриття спадщини.
У відповідності до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється 6 місячний строк.
28 серпня 2007 року четвертою Харківською державною нотаріальною конторою за місцем відкриття спадщини, видано свідоцтво про право на спадщину за законом на ім'я відповідачаОСОБА_2 на спірну квартиру АДРЕСА_1
Таким чином, суд приходить до висновку, що після смерті ОСОБА_3 З заявою про прийняття спадщини звертався лише відповідач, позивачка ОСОБА_1з заявою про прийняття спадщини не зверталася, що не заперечується сторонами.
Згідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивачкою ОСОБА_1. не надано доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску вказаного строку.
Так надані ОСОБА_1. довідки про те, що вона працює вчителем в середній загальноосвітній школі № 755 м. Москви та має певне навантаження, у тому числі і під час канікул, а також проходила на протязі 72 годин курс підвищення кваліфікації, не є тими причинами, які перешкоджали їй звернутись з заявою про прийняття спадщини. Особистий підпис на заяві про прийняття спадщини ОСОБА_1не була позбавлена можливості засвідчити у будь якій нотаріальній конторі за місцем свого проживання і в шестимісячний строк від дня смерті спадкодавця направити вказану заяву до четвертої Харківської державної нотаріальної контори, яка повинна була прийняти вказану заяву відповідно до ч. 2 ст. 1 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 р.
Також про поважність причин пропуску не може свідчити довідка лікувально-діагностичного центру МО РФ, відповідно до якої ОСОБА_1проходила курс обстеження з 15.06.2007 року по 22.06.2007 року, оскільки цей строк є короткочасним.
Під час перебування в м. Харкові при здійсненні ритуалу поховання ОСОБА_3, ОСОБА_1 також мала можливість звернутися з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
За таких обставин у відповідності з ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд не вважає за можливе визначити позивачеві додатковий строк необхідний для подачі заяви про прийняття спадщини оскільки позивачка не надала доказів про пропуск вказаного строку з поважних причин.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61 ч. 3 ст. 209 ЦПК України, ст.ст. 1268-1277 ЦК України, -
в и р і ш и в :
ОСОБА_1в позові до ОСОБА_2, про визначення додаткового строку про прийняття спадщини - відмовити
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 2-зз/501/30/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-214/2008
- Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
- Суддя: Ізмайлов І.К.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2016
- Дата етапу: 02.11.2016