Копія Справа № 2-0-38/07
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - Лисенко Н.В.
при секретарі - Ситник О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Велика Багачка Полтавської області справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Великобагачанського районного суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.
З поданої заяви вбачається, що під час війни загинула в Німеччині його тітка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка була в 1942 році вивезена на примусові роботи до Німеччини. З повідомлення в газеті «Сільські вісті» № 115 від 21.09.2001 року заявнику стало відомо, що його тьотя ОСОБА_2 похована на цвинтарі Косвіг ( земля Саксонія-Ангальт), він бажає поїхати до братської могили, щоб відвідати місце поховання тітки, але для виклику йому потрібно надати документи, що підтверджують родинні відносини.
В заяві Серьожкін також просить встановити родинні відносини зі своєю матір'ю, що померла в ІНФОРМАЦІЯ_2, але в судовому засіданні він подав заяву про залишення цих вимог без розгляду, оскільки в відділі РАЦС є поновлений актовий запис про його народження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву по встановлення факту родинних відносин з тіткою ОСОБА_2 підтримав і просив суд встановити той факт, що померла ОСОБА_2, яка загинула ІНФОРМАЦІЯ_3 при вибуху заводу в м. Рейнсдорф, округ Віттенберг, була його рідною тіткою.
Представник зацікавленої особи Остап'євської сільської ради в судове засідання не з'явився, до суду сільський голова подав заяву про розгляд справи у відсутність представника сільської ради, заперечень щодо заяви не мають, просить задовольнити заяву ОСОБА_1
Суд, заслухавши заявника ОСОБА_1, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка і мешканка с. Остап'є була примусово в 1942 році вивезена до Німеччини, звідти після війни не повернулася.
Первинні свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та свідоцтво про її одруження з ОСОБА_7 не збереглися, поновлених актових записів в архіві РАЦС не виявлено.
Встановлення факту родинних відносин з померлою тіткою ОСОБА_2 потрібно заявнику для отримання виклику для відвідин цвинтаря в м. Косвіг в Німеччині, де вона похована.
З газети «Сільські вісті» № 115 від 29.09.2001 року, яка оглянута в судовому засіданні вбачається, що там під рубрикою «пам'ять» надрукована інформація про загибель ІНФОРМАЦІЯ_3 під час вибуху на заводі заводу в м. Рейнсдорф, округ Віттенберг 44 працівників, серед них 16 українців, в списку є прізвище ОСОБА_2.
Той факт, що ОСОБА_1 є рідним племінником ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується випискою з погосподарської книги Остап'євської сільської ради за 1944-1946 роки , з якої вбачається, що в господарстві ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5, була записана дочка ОСОБА_2, в подальшому вона викреслена з погосподарської книги, в графі відмітки про відсутніх вказано « 29.Х.42 заверб.в Німеч.», в графі додаткові відомості - « померла в Німеччині ІНФОРМАЦІЯ_6», в господарстві ОСОБА_7 записана дружина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, і семеро дітей, серед них ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, копією актового запису про народження заявника ОСОБА_1, де матір'ю записана ОСОБА_9 та показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які підтвердили, що ОСОБА_2 і ОСОБА_9 (до шлюбу ОСОБА_6), яка є матір'ю заявника ОСОБА_1, були рідними сестрами, що ОСОБА_2 завербували на примусові роботи до Німеччини, а свідок ОСОБА_5 також підтвердила, що вони робили з ОСОБА_2 в Німеччині на одному заводі (назву міста вона не пам'ятає), в листопаді 1944 року там стався вибух і ОСОБА_2 загинула під час вибуху, її трупу вона не бачила, бо людей розірвало на шматки і збирали те, що від них залишилося і поховали в братській могилі, разом з ОСОБА_2 загинула тоді і мешканка с. Остап'є ОСОБА_10. Той факт, що мова в газеті їде про ОСОБА_6, тітку заявника , і про той же вибух на заводі, де вона загинула , підтверджується також і тим, що в списку осіб, що наведений в газеті є і прізвище ОСОБА_10.
При таких обставинах справи, коли заявник ОСОБА_1 довів суду, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є його рідною тіткою зі сторони матері ОСОБА_9 ( до шлюбу ОСОБА_6),ІНФОРМАЦІЯ_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, цей факт повинен бути встановлений судом.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 235, 256-259 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Встановити той факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла в ІНФОРМАЦІЯ_3 в Німеччині, є рідною тіткою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис
Копія вірна: Голова суду - Секретар -