Судове рішення #1574599
Справа № 2-а-17/2007 р

Справа 2-а-17/2007 р.

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

30 травня 2007 року                                                                    смт. Золочів

Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді                               Юхименко О.М.

при секретарі                                          Озерській Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду смт.Золочів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління служби безпеки України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання неправомірними дій відповідача - суб'єкта владних повноважень щодо призначення пенсії за вислугу років та зобов'язання перерахування даної пенсії з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління служби безпеки України в Харківській області, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача - суб'єкта владних повноважень СБУ в Харківській області в частині призначення йому зменшеної пенсії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії згідно грошового атестату з розміру з грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням у відповідності з ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців».

В обгрунтування позову позивач зазначав, що він з лютого 1993 року проходив військову службу в Прикордонних військах України. Наказом начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 1 серпня 2006 року № 81-ос його було звільнено з військової служби в запас Збройних сил України по ст. 26 ч. 6 п. "а" Закону України   "Про   військовий   обов'язок   і   військову   службу"   у   зв'язку   з

 

закінченням строку контракту та виключено із списків особового складу частини наказом начальника Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (військова частина 9951 м.Харків) від 1 серпня 2006 року № 130-ос. Вислуга років на пенсію станом на 20 серпня 2006 року склала 22 роки 02 місяці 11 днів. На цій підставі він набув права на пенсію за вислугою років 56 % з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням.

Призначена пенсія за вислугу років з 22 серпня 2006 року в розмірі 691 грн.53 коп відповідачем обчислювалась з грошового забезпечення пропорційно за останні 24 місяці військової служби та без урахування 50 % пенсійної надбавки, що суперечить вимогам ч.3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", в новій редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців" від 4 квітня 2006 року, в якій передбачено, що пенсії військовослужбовцям обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з урахуванням усіх надбавок та премій, встановлених законодавством.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги змінив, просив зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії прапорщику запасу ОСОБА_1 згідно грошового атестату з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням з 22 серпня 2006 року.

Представник відповідача - суб'єкта владних повноважень Управління служби безпеки України в Харківській області по довіреності Костін О.Ю. в судовому засіданні пред'явлені позовні вимоги не визнав і в задоволенні позову заперечував. Пояснивши, що пенсія позивача обчислювалась і нараховувалась правильно, з грошового забезпечення пропорційно за останні 24 місяці військової служби та без урахування 50 % пенсійної надбавки.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області по довіреності Фунікова Г.М. в судовому засіданні пред'явлені позовні вимоги не визнала. Пояснивши, що призначена позивачу пенсія, в тому числі додаткові види його грошового забезпечення, є правомірною та відповідає діючому законодавству України в сфері військово-пенсійних правовідносин. Відповідно до п.30 ст.77 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом дія ч.3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і

 

рядового   складу   органів   внутрішніх   справ   та   деяких   інших   осіб" призупинена на 2006 рік.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, оцінив надані сторонами докази, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню у повному обсязі.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_1 з лютого 1993 року проходив військову службу в Прикордонних військах України.

Згідно Витягу з Наказу Східного регіонального управління Державної Прикордонної служби України від 1 серпня 2006 року за № 81-ос прапорщика ОСОБА_1 звільнено з військової служби на підставі ст. 26 ч. 6 п. "а" Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу" у зв'язку з закінченням строку контракту (а.с.7).

Наказом начальника 4 Прикордонного загону Східного регіонального управління від 1 серпня 2006 року за № 130-ос прапорщик ОСОБА_1 виключений із списків особового складу частини (а.с.8). Вислуга років на пенсію станом на 20 серпня 2006 року склала 22 роки 02 місяці 11 днів. (а.с.11,12).

З протоколу № 4384 від 22 вересня 2006 року про призначення пенсії за вислугу років вбачається, що прапорщику ОСОБА_1 призначена з 22 серпня 2006 року пенсія за вислугу років з грошового забезпечення пропорційно за останні 24 місяці військової служби та без урахування 50 % пенсійної надбавки, (а.с.14)

Доводи представників відповідачів про те, що пенсія позивача обчислювалась і нараховувалась правильно, з грошового забезпечення пропорційно за останні 24 місяці військової служби та без урахування 50% пенсійної надбавки не відповідає вимогам ч.3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", в новій редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців" від 4 квітня 2006 року.

Згідно цього Закону, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

 

Згідно п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року за № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення і виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і членам їхніх родин" з наступними змінами: пенсії особам офіцерського складу обчислюються із суми грошового забезпечення на день звільнення зі служби, причому в чинність вимог п.7 цієї Постанови, пенсії обчислюються з наступних видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, а додатковими видами грошового забезпечення є: надбавки за вчене звання і ступінь, кваліфікацію і умови служби.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року за № 452.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,6,9,158,159,161,163,167 КАС України, ст.ст.2,15 закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ст. 43 закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких осіб", п.п.6,7 Постанови Кабінету України від 17.07.1992 року за № 393, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати неправомірними дії суб'єкта владних повноважень Управління служби безпеки України в Харківській області в частині призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 в розмірі 691 грн.53 коп.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у відповідності до ч.3 ст. 43 закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб" згідно грошового атестату з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з 22 серпня 2006 року.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку

 

постанову суду першої інстанції повністю або частково. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження згідно ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація