ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2011 р. Справа № 38514/11/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.
суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області на постанову Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 28.12.2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни,–
В С Т А Н О В И Л А:
В грудні 2010 року позивач звернувся в суд із позовом до відповідача. У позовній заяві просить зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити на свою користь недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року і надалі протягом дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Позивач свої позовні вимоги мотивувала тим, що відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» вона є дитиною війни. Згідно з статтею 6 цього закону їй повинна виплачуватись щомісячна державна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, однак така допомога їй не виплачувалась. Просила позов задоволити.
Постановою Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 28.12.2010 року позов задоволено. Визнано протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області щодо невиплати пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області нарахувати і виплатити позивачу підвищення до пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни починаючи з 21.06.2010 року, передбаченого статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни",із урахуванням проведених виплат. Ухвалою суду решту позовних вимог – залишено без розгляду.
Постанову суду оскаржило управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Вважає, що постанова прийнята з неповним з’ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених в апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову та прийняти нову, якою залишити позовну заяву без розгляду.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що позивач має права та пільги передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про соціальний захист дітей війни", особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Позивач із заявою про відмову від пільг передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не зверталася, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 197 КАС України колегія суддів вважає доцільним розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити а у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав:
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Попри вказане, судом апеляційної інстанції встановлено, підтверджено матеріалами справи, що позивачу у справі надано статус учасника війни відповідно до ст.9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та на нього поширюються права та пільги відповідно до цього Закону. Вказаний правовий статус підтверджується посвідченням виданим Рожнятівським управлінням праці та соціального захисту населення № 581486 від 21 вересня 2003 року, копія якого долучена до матеріалів справи (а.с.7).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про соціальний захист дітей війни", особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.
Із матеріалів справи не вбачається, що особі позивача надано правовий статус дитини війни із правами та пільгами передбаченими відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Таким чином, колегія суддів вважає, що у позивача немає правових підстав на отримання підвищення до пенсії як дитина війни згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" .
Відтак, на підставі вищезазначеного та керуючись ст. 202 КАС України судова колегія вбачає підстави для відмови у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни.
Зважаючи на викладене, та керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області задовольнити, а постанову Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 28.12.2010 року у справі № 2а-2040/10 – скасувати.
Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни – відмовити.
Постанова набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя І.В. Глушко
Судді О.М. Довгополов
В.В. Святецький