Справа № 1- 77 / 2007 рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі: Головуючого - судді РУДЕНКА І.Ф.,
при секретарі ЛЕВЧУК А. Г.,
з участю прокурора БЛАЖКА А.П.„ розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Мала Виска справу про обвинувачення ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1року в селі Дяківці Бершадського району Вінницької області, мешканця села Олександрівки Маловисківського району Кіровоградської області, громадянина України, українця, з базовою середньою освітою, неодруженого, без постійного місця роботи, не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого частиною І статті 122 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 19 грудня 2006 року в селі Олександрівці Маловисківського району Кіровоградської області спричинив умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження потерпілому ОСОБА_2за таких обставин.
Увечері 19 грудня 2006 року потерпілий ОСОБА_2разом із своїм знайомим ОСОБА_3знаходились в будинку ОСОБА_2по АДРЕСА_1. Після 21-ї години у вікно будинку постукав підсудний ОСОБА_1, який прийшов туди разом із ОСОБА_4Артемом, і став вимагати впустити їх до будинку. Потерпілий відмовив, пояснивши, що вже пізно і вони будуть відпочивати. Тоді ОСОБА_1 відірвав плівку, якою замість скла було закрите одне вікно, проліз через цей отвір до будинку , відчинив вхідні двері і впустив до будинку ОСОБА_4. Після цього він став вимагати від ОСОБА_2пригостити іх горілкою з нагоди свята Миколая, але ОСОБА_2відмовив, пояснивши, що спиртного в нього немає.
Тоді ОСОБА_1 став наносити руками і ногами удари ОСОБА_2 в різні частини тіла, в обличчя та по тулубу.
Внаслідок нанесених ударів спричинив йому тілесні ушкодження у виді крововиливів обличчя, грудної клітки, саден обличчя, голови, ран голови, 3-го пальця лівої кисті, верхньої губи та переломи 7, 8, 9 і 10 ребер зліва по підпахвинній лінії.
За висновком судово-медичної експертизи ці тілесні ушкодження відносяться до категорії середньої тяжкості, як такі, що спричинили тривалий розлад здоров'я - понад 21 день.
Винуватим себе ОСОБА_1 визнав, кваліфікацію дій не оспорює.
Стверджує, що потерпілого він бив один, а ОСОБА_4тільки відтягував його від ОСОБА_2.
Крім визнання винуватість ОСОБА_1підтверджується свідченнями потерпілого ОСОБА_2, свідків ОСОБА_3і ОСОБА_4 та висновком
судово-медичної експертизи (а. с. 48).
Тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_1 спричинив умисно, на грунті особистих стосунків, тому суд кваліфікує його дії за частиною 1 статті 122 КК України і з врахуванням суспільної небезпеки скоєного злочину та особистості підсудного вважає за достатнє призначити йому покарання у виді обмеження волі і з застосуванням cm. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням та покласти на нього передбачені cm. 76 КК України обов'язки.
Цивільний позов потерпілого вважає суд за необхідне задовольнити, бо згідно ч. 1 cm. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим в скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України і призначити покарання - 2 роки обмеження волі.
З застосуванням cm. 75 КК України звільнити його від відбування цього покарання з випробуванням з іспитовим строком - 1 (один) рік.
У відповідності із cm. 76 КК України покласти на засудженого такі обов'язки:
не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
повідомляти ці органи про зміну місця проживання, роботи, або навчання;
періодично з'являтися до вказаних органів для реєстрації. Запобіжний захід щодо засудженого змінити на " підписку про невиїзд" і з-під варти звільнити його в залі суду.
В разі скасування звільнення від відбування покарання зарахувати йому у відбутий термін покарання час перебування під вартою в період з 15 по ЗО травня 2007 року.
Початок іспитового строку рахувати від ЗО травня 2007 року. Стягнути з засудженого ОСОБА_1 на користь ОСОБА_292 (дев'яносто дві) грн. у відшкодування витрат на лікування.
На вирок може бути подана апеляція протягом 15-ти діб від дня, наступного після його проголошення.