Судове рішення #15764552


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-13058/10                                                    Головуючий у 1-й інстанції:  Бондаренко О.В.

Суддя-доповідач:  Дурицька О.М

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

"19" травня 2011 р.                                                                                 м. Київ



Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

                    головуючого –судді                    Дурицької О.М.,    

                                        суддів:                     Аліменка В.О., Федорової Г.Г.   

                               

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 жовтня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області про зобов’язання проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю,-

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2010 року ОСОБА_2 звернулася до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області, в якому просила визнати за нею право на перерахунок доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року) в розмірі однієї мінімальної заробітної плати з 22.05.2008 року по теперішній час та зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату плати до її пенсії відповідно до статті 39 вказаного Закону в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Законами України «Про Державний бюджет України»на 2008-2009 р.р., з урахуванням виплачених їй сум.  

В ході розгляду справи в суді першої інстанції позивач уточнила свої вимоги та просила суд зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату доплати до її пенсії відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року) в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України»на відповідний рік, починаючи з 22 травня 2008 року.

Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 жовтня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_2  задоволено частково.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_2  за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на відповідний період з 22.05.2008 року та забезпечити виплату з рахуванням виплачених сум.  

Відповідач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та  процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з’ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв’язку з чим просить скасувати постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 жовтня 2010 року та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні вимог, заявлених позивачем.

Згідно із ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Враховуючи те, що апелянтом не заявлялася вимога щодо апеляційного перегляду  оскаржуваного судового рішення в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_2, колегія суддів вважає за необхідним розглядати дану справу в межах поданої відповідачем апеляційної скарги.  

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, колегія суддів вважає за можливе дану справу в зв’язку з неприбуттям, належно повідомлених про дату, час і місце судового засідання, жодної з осіб, які беруть участь у справі, в судове засідання, розглядати в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та на основі наявних в ній доказів.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду першої інстанції –скасуванню, з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.   

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, позивач –ОСОБА_2 перебуває на обліку в УПФУ у місті Біла Церква Київської області та отримує доплату до пенсії як непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позивач зареєстрований та постійно проживає в місті Біла Церква, Київської області, яке відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991 року віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.

Обґрунтовуючи правомірність нарахування та виплати позивачу доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю починаючи з 22.05.2008 року, колегія суддів зважає на наступне.

Відповідно до абз. 4 ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року), громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в наступних розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю –одна мінімальна заробітна плата.

Згідно частини 2 статті 39 вказаного Закону, пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті. Пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 процентів від розміру мінімальної заробітної плати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»всупереч Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який визначив кратність одноразової компенсації в залежності від розміру  мінімальної  заробітної плати, були встановлені конкретні розміри таких  компенсацій, зокрема:

- для доплати громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення  у  зоні  посиленого радіоекологічного контролю –520 тис. крб. (5,20 грн. га гр. реф.).

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів справи вбачається, що з даним позовом ОСОБА_2 звернулася 25 серпня 2010 року (а.с. 3), тобто на момент набрання чинності Законом України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", яким були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема до статті 99 цього Кодексу.

Враховуючи, що інших строків для звернення до адміністративного суду з таким позовом ані Кодексом адміністративного судочинства України, ані іншими законами України не передбачено, судова колегія приходить до висновку, що пропущення позивачем без поважних причин шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів, передбаченого ч. 2 ст. 99 КАС України, є підставою для залишення його позову без розгляду в частині зобов’язання проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю за період з 22 травня 2008 року по 25 лютого 2010 року.

Отже, висновки суду першої інстанції про задоволення позову ОСОБА_2 в цій частині колегія суддів знаходить помилковими та такими, що спростовуються доводами апелянта.  

Що стосується позову в частині зобов’язання проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю за період з 25 лютого 2010 року по 25 серпня 2010 року (дата звернення позивача з позовом до суду), колегія суддів зауважує, що нормами Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»не було зупинено, змінено чи скасовано дію положень окремих законів в частині надання пільг, гарантій, компенсацій окремим категоріям громадян, у тому числі встановлених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому вказане дає підстави для висновку про наявність у позивача права на отримання щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю за вказаний період.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають до задоволення в частині зобов’язання проведення перерахунку доплати до її пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, передбаченого ч.2 ст. 99 КАС України, тобто за період з 25 лютого 2010 року по 25 серпня 2010 року у розмірі, визначеному абз. 4 ч.1 ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року).

За таких обставин, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Біла Церква Київської області слід задовольнити частково, а постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 жовтня 2010 року скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області про зобов’язання проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю слід задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_2  за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на відповідний рік за період з 25.02.2010 року по 25.08.2010 року, з урахуванням виплачених сум вказаної доплати.  

В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, -

. ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Біла Церква Київської області –задовольнити частково.

Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 жовтня 2010 року - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області про зобов’язання проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю –задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у місті Біла Церква Київської області здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_2  за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на відповідний рік за період з 25.02.2010 року по 25.08.2010 року, з урахуванням виплачених сум вказаної доплати.  

В задоволенні решти позовних вимог  - відмовити.  

Постанова набирає законної сили з моменту ухвалення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту прийняття, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя


                      суддя


                      суддя      

      О.М. Дурицька


В.О. Аліменко


Г.Г. Федорова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація