Судове рішення #15783928

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №  2-а-297/10/0215                                                   

Головуючий у 1-й інстанції:  Капацин Л.В.

Суддя-доповідач:  Кузьмишин В.М.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2011 року                                                                                          м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді:  Кузьмишина Віталія Миколайовича

суддів:  Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,  Залімського Ігоря Геннадійовича

          розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області на постанову Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 29 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області про перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

До Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області 25.10.2010 року звернувся ОСОБА_2 з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області про перерахунок пенсії.

Постановою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 29.11.2010 року адміністративний позов задоволено: визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області щодо відмови в перерахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_2; зобов'язано управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області здійснити, починаючи з 6 березня 2010 року, перерахунок та виплату ОСОБА_2 відповідно до ст. ст. 50,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Не погоджуючись з рішенням суду управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 29.11.2010 року та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову   ОСОБА_2.

На підставі ст. 197 КАС України, приходить до висновку, про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи зі втратою працездатності, що пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

У відповідності до статті 49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну

здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до статті 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які відносяться до 1 категорії постраждалих та є інвалідами ІІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

Статтею 54 даного Закону в редакції, яка діяла до прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" № 107-VІ від 28.12.2007р., тобто до 01.01.2008р. передбачено, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по ІІІ групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до абзацу 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому ч. 3 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зазначає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Колегія суддів вважає, що положення частини 3 статті 28 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не є перешкодою для застосування зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших пов'язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті.

Таким чином місцевим судом вірно відмічено, що вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсій виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої необхідно обраховувати відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

В силу частини 3 статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії передбачений частиною 4 статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам віднесеним до категорії 1,2,3,4.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до однозначного висновку про правомірність доводів суду першої інстанції про наявність у позивача права на перерахунок доплати до пенсії в розмірі передбаченому ст.ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки зазначений Закон має вищу юридичну силу в порівняні постанов КМ України № 530 від 28.05.2008р. та № 654 від 16.07.2008р., на які посилається відповідач.

Проте, Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області визначаючи період, за який необхідно проводити такий перерахунок, не врахував, норми процесуального права. А тому, задовольняючи позов суд невірно визначив спосіб гарантованого захисту порушеного права.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України суд при вирішення справи може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

На думку колегії суддів порушене право позивача слід захистити таким чином, щоб запобігти виникненню умов, які становлять таке порушення та не допустити подальшого існування таких умов. Тобто, слід зобов’язати УПФ в Замостянському районі м. Вінниці здійснювати перерахунок пенсії ОСОБА_2 починаючи з 25.04.2010р. по день втрати права на таку пільгу, виходячи з вимог ст. 99 КАС України.    

Крім того, суд першої інстанції безпідставно не застосував до даної категорії спору процедуру скороченого провадження, передбачену ст. 183-2 КАС України, внаслідок чого прийнята постанова не була допущена до негайного виконання.

Враховуючи, що зазначені вище порушення не вплинули на правильність вирішення справи по суті, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції змінити.

Відповідно до ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду суд апеляційної інстанції має право, зокрема, змінити постанову суду.

За ч. 1 ст. 201 КАС України, підставами для зміни постанови суду першої інстанції є правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області залишити без задоволення.

Постанову Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 29 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області про перерахунок пенсії, -  змінити.

Абзац  третій  резулятивної частини постанови викласти в наступній редакції:

"Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, як інваліду ІІІ групи, захворювання якого пов'язане з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно до вимог ст.ст. 49,50,54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі не нижчому 6-ти мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю громадян у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком з 25.04.2010 року до втрати права на таку пільгу.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському Вінницької області провести ОСОБА_2, як інваліду третьої групи, захворювання якого пов'язане з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виплату різниці між фактично отриманою пенсією та перерахованою пенсією відповідно до ст.ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі не нижчому 6-ти мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю громадян у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком  з 25.04.2010 року  до втрати права на таку пільгу.   

Постанова суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.


          Головуючий                                                             Кузьмишин Віталій Миколайович

          Судді                                                                      Мельник-Томенко Жанни Миколаївни

                                                                                Залімський Ігор Геннадійович

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація