АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2011 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого Лисак І. Н.
суддів Винту Ю.М. та Заводян К.І.
секретаря Сторожук У.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Вижницького районного суду Чернівецької області від 25 лютого 2011 року про повернення заяви ОСОБА_1 при заінтересованій особі ПАТ „КБ”Приватбанк” про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Вижницького районного суду Чернівецької області від 25 лютого 2011 року було визнано неподаною та повернуто заяву ОСОБА_1 при заінтересованій особі ПАТ „КБ „Приватбанк” про встановлення факту, що має юридичне значення.
19 квітня 2011 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на вищевказану ухвалу. Зазначає, що підстав визнавати заяву неподаною та повертати її у судді не було, по-скільки заявником не була отримана ухвала про залишення заяви без руху, отже належним чином не наданий строк для усунення її недоліків. Просить суд ухвалу скасувати та направити справу на новий розгляд.
Заслухавши суддю-доповідача, апелянта, який підтримав апеляційну скаргу відповідно до викладених в ній вимог, заперечення представника заінтересованої особи, колегія суддів вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а ухвала суду скасуванню з наступних підстав.
Форма і зміст заяви повинні відповідати зазначеним у ст.119 ЦПК України вимогам. В силу ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши недодержання визначених в ст.119 ЦПК України вимог, постановляє ухвалу, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Наслідки невиконання вимог цієї ухвали у вигляді визнання заяви неподаною та її повернення заявнику передбачені ч.2 ст.121 ЦПК України.
Визнавши заяву неподаною та повернувши її ухвалою від 25 лютого 2011 року суд не з’ясував час отримання ухвали про залишення заяви без руху від 27 січня 2011 року та ознайомлення заявника із нею. В матеріалах справи відсутні відомості про вручення копії цієї ухвали ОСОБА_1, а реєстр відправленої рекомендованої кореспонденції за 3 лютого 2011 року лише свідчить про здачу кореспонденції на ім’я ОСОБА_1 до ЦОС № 2 управління Укрпошта в Чернівецькій області. Факт доставки вказаної кореспонденції адресату, виконання взятих відділенням зв’язку на себе зобов’язань з матеріалів справи не встановлюється.
Таким чином, ухвала суду про визнання неподаною та повернення заяви ОСОБА_1 є передчасною, винесена судом без належного підтвердження можливості усунення позивачем зазначених недоліків, тобто постановлена з порушенням вимог ст. 121 ЦПК України.
В силу ч.4 ст.311 ЦПК України підставою для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 307, 311, 314 ЦПК України, колегія суддів –
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Вижницького районного суду Чернівецької області від 25 лютого 2011 року про повернення заяви ОСОБА_1 скасувати.
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 при заінтересованій особі ПАТ „КБ”Приватбанк” про встановлення факту, що має юридичне значення, направити до суду першої інстанції для продовження розгляду можливості відкриття провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Головуючий (підпис)
Судді (підписи)