ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
У Х В А Л А
03.10.06 р. № 02-12/39
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Балика В.М., розглянувши матеріали
за позовом: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Кіровоград
до відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Фрунзе, с. Оситняжка Кіровоградського району
про стягнення 139 920 грн.
Приватний підприємець ОСОБА_1 звернулась до господарського суду з позовною заявою в порядку адміністративного провадження, у якій просить стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Фрунзе заборгованість в сумі 139 920 грн.
Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, так як заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Частинами 2, 3 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу інших рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки, а також справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів державної виконавчої влади.
Поняття "Суб"єкт владних повноважень" визначено у ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України - це органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інший суб"єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, необхідною та єдиною ознакою владних повноважень є здійснення цим суб"єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватися суб"єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
У випадку, якщо суб"єкт у спірних відносинах не здійснює вказаних владних управлінських функцій щодо іншого суб"єкта, який є учасником спору, то такий суб"єкт не має ознак суб"єкта владних повноважень, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України. У даному випадку з позовної заяви вбачається, що суб"єктний склад учасників судового процесу та категорія спору не відноситься до юрисдикції адміністративних судів. Даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Приватний підприємець ОСОБА_1 має право звернутися з позовною заявою до господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 109, ст. 165, ч. ч. 1, 2, 3, 4 ст. 254, п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом п"яти днів з дня отримання особою, яка оскаржує ухвалу, копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.
Суддя В.М. Балик