Судове рішення #1579750
9/224

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


  "20" грудня 2007 р.                                                                   Справа № 9/224


Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович

розглядаючи справу

за позовом   Спільне українсько-англійське підприємство "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю


до відповідача Чернівецька міська рада


про скасування рішення Чернівецької міської ради від 29.09.2005року за №841


за участю представників:

позивача:  Костик С.Ю. довіреність №1063 від 16.11.2007р.

відповідача:  Рудейчук І.Ф.довіреність № 8/18-451 від 27 червня 2006 року



СУТЬ СПОРУ:


СП «Західна нафтова група» у формі ТзОВ звернулося з позовною заявою про скасування рішення 36 сесії ІV скликання Чернівецької міської ради №841 від 29.09.2005 року в частині віднесення автозаправних станцій, що належать даному підприємству на праві власності до тимчасово діючих, а саме: автозаправочних станцій, що знаходяться за адресами: вул.Червоноармійська, 184-А, та вул.Хотинська, 53-А м.Чернівці.

В судовому засіданні 12 грудня 2007 року за клопотання сторін відповідно до п. 2 ст. 150 КАС України була оголошена перерва до 20 грудня 2007 року.

В судовому засіданні 20 грудня 2007 року, представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав додаткові докази.

Чернівецька міська рада заперечує проти позову посилаючись на правомірність прийнятого рішення вказуючи, що підставою для ухвалення міською радою оскаржуваного позивачем рішення було те, що земельна ділянка по вул. Червоноармійській, 184-А відповідно до генерального плану міста визначена територією, яка підлягає під громадську забудову, відносно об'єкта по вул. Хотинській, 53-А, то міською радою при включенні цієї автозаправної станції до тимчасових було обумовлено проведення реконструкції згідно з вимогами ВАТ «Чернівцігаз» від 29.08.2005р.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.

29 вересня 2005 року, рішенням 36 сесії Чернівецької міської ради IV скликання № 841 затверджено перелік розміщення тимчасово діючих до 2008 року, автозаправних станцій у м. Чернівцях. До даного переліку було включено автозаправні станції, що належать позивачу на праві приватної власності, а саме: автозаправна станція, що знаходиться за адресою - м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 184-А і також автозаправна станція, що знаходиться за адресою - м. Чернівці, вул. Хотинська, 53-А.

Зазначені автозаправні станції належать позивачеві на праві власності на підставі договорів купівлі-продажу № 63 та 64 від 2 жовтня 2001 року, вказані договори зареєстровані Чернівецьким ОБТІ відповідно 4 січня 2007 року та 28 грудня 2006 року. Отже належні позивачу автозаправні станції, не відносяться до  тимчасово діючих об'єктів.

Відповідно до ст. 321 Цивільного кодексу України - «Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом»

Рішенням ХІІ сесії ХХІІ скликання Чернівецької міської ради від 17 лютого 2000 року № 233 затверджено додаток № 1 в якому під номером 12 автозаправна станція у м. Чернівці по вул. Червоноармійській, 184, що належить ТОВ “Західна нафтова група” віднесена до постійно діючих автозаправних станцій в м. Чернівці. Отже при визначенні території на якій знаходиться АЗС, такою що підлягає під громадську забудову належало вирішити питання з власником АЗС згідно вимог Земельного кодексу України.

Статтею 120 Земельного кодексу України передбачено, що “до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.”

Рішенням 17 сесії 5 скликання Чернівецької міської ради від 31 травня 2007 року № 323, позивачеві надано дозвіл на складання проектів відведення земельної ділянки по вул. Червоноармійській, 184-А.

Відносно АЗС по вул. Хотинській, 53-А, то посилання  міської ради на те, що при включенні цієї автозаправної станції до тимчасових було обумовлено проведення реконструкції згідно з вимогами ВАТ «Чернівцігаз» спростовується наступним.

Листом департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради від 24 травня 2007 року позивача повідомлено про те, що “ для підготовки проекту рішення на розгляд сесії міської ради, щодо надання ТОВ “Західна нафтова група” в оренду земельної ділянки по вул. Хотинській , 53-а для обслуговування АЗС, необхідно замовити виготовлення технічної документації.”

3 серпня 2007 року ВАТ “Чернівцігаз” надав позивачеві дозвіл на виготовлення проектної документації на перенесення газопроводу високого тиску, що проходить по території АЗС по вул. Хотинській, 53-а в м. Чернівці. Отже посилання відповідача на те, що вказана АЗС розташована в зоні проходження газопроводу високого тиску діаметром 500 мм. і це є підставою для віднесення її до тимчасово діючих є безпідставним.

Посилання відповідача на те, що позивачем пропущено строк для звернення з адміністративним позовом до суду є без підставним. Відповідачем не надано документальних доказів повідомлення позивача про прийняте 29 вересня 2005 року рішення №841. Отже суд виходить з того, що позивачеві стало відомо про рішення від 29.09.2005 року, яким порушенні його права як власника, тільки після отримання ним листа Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин датованого 30 травня 2007 року.

За таких умов, суд виходить з того, що процесуальний строк для звернення з позовною заявою про часткове скасування рішення 36 сесії ІV скликання Чернівецької міської ради №841 від 29.09.2005 року був пропущений з поважних причин.

Прийняття Чернівецькою міською радою рішення про визнання об'єктів, а саме вищевказаних автозаправних станцій, тимчасово діючими, порушує права позивача як власника обмежуючи його у здійсненні права власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Рішення Чернівецької міської ради «Про затвердження переліку розміщення автозаправних станцій в місті Чернівцях» прийняте 36 сесією IV скликання 29.09.2005 року за № 841 в частині віднесення автозаправних станцій, що належать СП «Західна нафтова група» у формі ТзОВ на праві власності до тимчасово діючих, прийнято необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), упереджено, без дотриманням принципу рівності перед законом, не пропорційно, зокрема без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), без урахування права особи на участь у процесі прийняття рішення.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:


1. Позов задовольнити.

2. Скасувати рішення Чернівецької міської ради «Про затвердження переліку розміщення автозаправних станцій в місті Чернівцях» прийняте 36 сесією IV скликання 29.09.2005 року за № 841 в частині віднесення автозаправних станцій, що належать СП «Західна нафтова група» у формі ТзОВ на праві власності до тимчасово діючих, а саме:

- автозаправна станція, що знаходиться за адресою - м. Чернівці, вул.Червоноармійська, 184-А;

- автозаправна станція, що знаходиться за адресою - м. Чернівці, вул. Хотинська, 53-А.

3. Стягнути з місцевого бюджету м. Чернівці на користь Спільного українсько-англійське підприємство «Західна нафтова група» у формі товариства з обмеженою відповідальністю(м. Луцьк, вул. Кременецька, 38 код 30887609) відшкодування судових витрат (державного мита) в сумі 3 грн. 40 коп., сплачених по платіжному дорученню № 916 від 25.10.2007 року.


Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Порядок і строки апеляційного оскарження.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                             М.Г. Чорногуз

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація