Судове рішення #1579759
5/274

      ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ


      У Х В А Л А


"13" грудня 2007 р.                                                                         справа № 5/274



За позовом Дочірнє підприємство "М"ясо-Буковини" відкритого акціонерного товариства "Новоселицький птахокомбінат"


до Державної виконавчої служби у Шевченківському районі м. Чернівці Чернівецького управління юстиції


про про відшкодування збитків зазнаних від невиконання рішення від 14 липня 2005 року та наказу від 25.07.2005року Господарського суду Чернівецької області в справі №5/64


Суддя       Чорногуз Михайло Георгійович


Представники:

Від позивача Унгурян О.В. довіреність від 15.10.2007р.

Від відповідача Фіявчук В.Д. довіреність №08-2083 від 02.04.2007р.


СУТЬ СПОРУ:

Дочірнє підприємство «М'ясо Буковини» ВАТ «Новоселицький птахокомбінат» звернулося з позовною заявою до ВДВС у Шевченківському районі м. Чернівці Чернівецького управління юстиції про відшкодування збитків в сумі 13 503,95 грн., від невиконання рішення від 14 липня 2005 року та виданого на його виконання наказу від 25.07.2005 року Господарського суду Чернівецької області в справі 5/64.

В судовому засіданні 13 грудня 2007 року, представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач у відзиві та його представник в судовому засіданні посилається на те, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.

В позовній заяві позивач зазначає, що в результаті неправомірних дій (бездіяльності) Шевченківського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції не виконано рішення Господарського суду Чернівецької області від 14 липня 2005 року в справі № 5/64. Внаслідок невиконання зазначеного рішення відповідачу завдано збитків на суму 13 503, 95 грн. Позивач просить здійснити провадження в справі в порядку ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України та зобов'язати відповідача відшкодувати завдані збитки в сумі 13 503, 95 грн.

Згідно із ч. 2 ст. 21 КАС України “Вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб’єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.”

Відповідно до ч.2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби передбачено Законом України «Про виконавче провадження». Так, частина 2 статті 85 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржуються дії державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції, які вчинялися в процесі виконання рішення Господарського суду Чернівецької області від 14 липня 2007 року в справі № 5/64 на виконання якого виданий наказ господарського суду Чернівецької області від 25 липня 2007 року.

Виконання рішення господарського суду є невід'ємною частиною судового процесу і статтею 121-2 ГПК України передбачено оскарження дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби.

Чинним законодавством (ч.2 ст.85 Закону України «Про виконавче провадження», статтею 121-2 ГПК України) встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби при виконанні судових рішень позивач повинен був подати скаргу на дії чи бездіяльність органу державної виконавчої служби в порядку ГПК України, а не позовну заяву в порядку КАС України. Крім того, позивач просить зобов'язати Шевченківський відділ державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції відшкодувати завдані збитки в сумі 13 503,95 грн.

З вищевикладеного вбачається, що позовну заяву дочірнього підприємства „М'ясо Буковини” ВАТ «Новоселицький птахокомбінат» до Шевченківського ВДВС Чернівецького міського управління юстиції про відшкодування збитків зазнаних від невиконання рішення від 14 липня 2005 року, наказу від 25.07.2005 року Господарського суду Чернівецької області в справі 5/64 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 17, 21, п. 1 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд .

У Х В А Л И В :


Закрити провадження у справі.


Ухвала, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Порядок і строки апеляційного оскарження.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                         

  • Номер:
  • Опис: стягнення заборгованості
  • Тип справи: Затвердження мирової угоди (у т.ч. на стадії виконання рішення) (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 5/274
  • Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
  • Суддя: Чорногуз М.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.08.2017
  • Дата етапу: 20.09.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація