Справа № 5-131/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2011 року м.Запоріжжя
Комунарський районний суд м.Запоріжжя у складі
головуючого судді Стоматова Е.Г.,
при секретарі Мітєвої А.Л,,
за участю представника державного обвинувачення Кнут Ю.В.,
представника ЗООПБ: Маслак С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву Головного психіатра обласної державної адміністрації Паталах Ф.В. про продовження примусових заходів медичного характеру у формі стаціонарного лікування у психіатричній лікарні з загальним наглядом щодо ОСОБА_4,-
ВСТАНОВИВ:
03.03.2011 року до суду надійшла заява Головного психіатра обласної державної адміністрації Паталах Ф.В. про продовження примусових заходів медичного характеру у формі стаціонарного лікування у психіатричній лікарні із загальним наглядом ОСОБА_4
В обґрунтування заявник вказує, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, перебуває на стаціонарному лікуванні у КУ «Обласна психіатрична лікарня»ЗОР з 13.02.2007 року з приводу параноїдної шизофренії.
14.09.2007 року постановою Оріхівського районного суду Запорізької області до ОСОБА_4 були застосовані примусові заходи медичного характеру та вона була направлена для примусового лікування у стаціонарному психіатричному відділенні із загальним наглядом. Надалі примусові міри медичного характеру неодноразово продовжувались Коммунарським районним судом м.Запоріжжя.28.02.2011 року ОСОБА_4 була оглянута комісією лікарів психіатрів, яка на підставі клінічного спостереження за хворою встановила діагноз: «Шизофренія, параноїдна форма з безперервним перебігом, галюцінаторно-маячний синдром»та дійшла висновку, що психічний стан ОСОБА_4 залишається нестабільним, утримуються галюцинаторно-маячні переживання, поведінка дезорганізована, критичного ставлення до хвороби та скоєного злочину не має. Внаслідок чого ОСОБА_4 потребує продовження примусових заходів медичного характери –госпіталізації до психічного закладу з загальним наглядом.
Згідно зі ст.419 КПК України участь ОСОБА_4 у судовому засіданні визнана судом необов’язковою.
Суд, вислухавши думку прокурора, представника лікарні, вважаючи заяву такою, що необхідно задовольнити, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінально-процесуальним кодексами України та іншими законами. За рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру, як, зокрема, госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів.
Судом встановлено, 14.09.2007 року постановою Оріхівського районного суду Запорізької області до ОСОБА_4 були застосовані примусові заходи медичного характеру та вона була направлена для примусового лікування у стаціонарному психіатричному відділенні із загальним наглядом. Надалі примусові міри медичного характеру неодноразово продовжувались Комунарським районним судом м.Запоріжжя.28.02.2011 року ОСОБА_4 була оглянута комісією лікарів психіатрів, яка на підставі клінічного спостереження за хворою встановила діагноз: «Шизофренія, параноїдна форма з безперервним перебігом, галюцінаторно-маячний синдром»та дійшла висновку, що психічний стан ОСОБА_4 залишається нестабільним, утримуються галюцинаторно-маячні переживання, поведінка дезорганізована, критичного ставлення до хвороби та скоєного злочину не має. Внаслідок чого ОСОБА_4 потребує продовження примусових заходів медичного характери –госпіталізації до психічного закладу з загальним наглядом.
Згідно з ч.2 ст.95 КК України продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Суд, аналізуючи і оцінюючи докази по справі, приходить до висновку, що вони достовірні, допустимі, повністю підтверджують законність, обґрунтованість вимог, що висуває заявник.
На підставі викладеного і керуючись ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.ст.419, 422 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Головного психіатра обласної державної адміністрації Паталах Ф.В. задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження - у формі стаціонарного лікування у психіатричній лікарні з загальним наглядом.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду на протязі семи діб з моменту її проголошення.
Суддя: Е.Г. Стоматов